Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magas Tátrában túrázáshoz...

Magas Tátrában túrázáshoz szükséges mászó felszerelés?

Figyelt kérdés
Szeretnék a nyáron szlovákiába menni túrázni és fényképezni, ezért a magas Tátrába is fel szeretnék menni. Azon gondolkodtam jó lenne megmászni a legmagasabb hegyet. Kérdésem lenne, hogy ahhoz már profi hegymászónak kell lenni?
2020. jún. 22. 00:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Gerlachfalvi csúcsot 2 féleképpen mászhatod meg:


1. Fizetsz egy helyi, engedéllyel rendelkező túravezetőt. Ez esetben 3-asnál könnyebb nehézségű hegymászó útvonalon felvezetnek, nem kell komoly előképzettség, kérésre felszerelést is biztosítanak.


2. Hegymászó igazolvánnyal, felfelé 3-as vagy nehezebb útvonalon mehetsz, ennél könnyebben csak lefelé. Ha nem tartod be ezt a szabályt, büntetnek.


Szóval ha nem vagy tapasztalt hegymászó, akkor a Gerclachra csak 1-es játszik.


Viszont ha nem ragaszkodsz a legmagasabb csúcshoz, akkor ott van 6 (+2) túristaúon elérhető csúcs a szlovák oldalon amelyek közül az 2499 méter magas Rysy (Tengerszem csúcs) a legmagasabb, a szlovák-lengyel határon van, és Lengyelország legmagasabb csúcsa. Szlovák oldalról kb. 4+4 óra fel-le a Csorba tótól vagy a Poprádi tó vasútállomastól, nem kell semmiféle hegymászó tudás, csak megfelelő fizikai erőnlét az indulási ponttól függően 1200-1400 méter szintemelkedéshez. Meg érdemes hétköznap menni, hétvégén nagyon sokan vannak, és a sokat úgy értsd, hogy tömött sorokban...

2020. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elsőhöz még hozzátenném, hogy azért egy jó túrabakancs, és vízhatlan felszerelés jó, hogyha van.

Rysyre hétvégén, és ünnepnapokon tényleg nem ajánlom, hogy menj...

2020. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. Lengyelországba nem szeretnék felmenni, a Felvidéken akarok túrázni. Ha viszek sátrat magammal, akkor az éjszakát lehet a hegycsúcson tölteni? Medvék és farkasok miatt mennyire necces a vadkempingezés?
2020. jún. 23. 07:39
 4/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Félreértettél valamit, a Rysy az a szlovák-lengyel határon van, amit javasoltam, az szlovákiai túra, csak a hegytető maga van a határon. Egyébként lengyel oldalról állítólag nehezebb, de onnan még soha nem voltam.


A Tátrában nem aludhatsz a szabadban, a nemzeti park szabályzata tiltja, ha elkapnak, combos büntetést kapsz.

2020. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, én voltam már lengyel oldal felől is a Rysyn, sokkal kevesebben voltak, és a Morskie Oko (Halastó) miatt sokkal gyönyörűbb is. Illetve a Halastóig sok a turista, mert betonút visz fel, és vannak lovaskocsik, amikre felülve gyorsabb és kényelmesebb, így oda rengetegen mennek, de a tótól a csúcsig kevesebben mennek.

Ezt csak azért írtam, mert 1-es szóba hozta :) Esetleg későbbre eltenni túra tervnek, ha majd mész Lengyelországba is (Zakopane-be).

2020. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tippeket! És akkor ha a lengyel oldal felől megyek, akkor az mennyivel nehezebb? Oda is elég a túrabakancs és amatőr kiránduló felszerelés?
2020. jún. 23. 17:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Oda is elég persze. Egyedül a Gerlachfalvi csúcsra kell túravezető és felszerelés.

Máshol vannak láncok, amiken fel tudsz kapaszkodni a nehezebb terepeken. Nem kell sehová semmi, csak a szokásos, túrabakancs, víz, élelem, és esővédő felszerelés.

Úgy nehéz, hogy folyamatos felfelé kaptató, aki nincs hozzászokva ehhez, nem jó az állóképessége, annak megterhelő. És érdemes korán elindulni, mert bizony ez nem 2-3 órás túra, hanem egész napos. Bár nyáron későn sötétedik, azért egy fejlámpát is javaslok, sose lehet tudni.

Jó túrázást! :)

2020. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Esetleg még böngészd ezt az oldalt: [link]

7-es voltam.

2020. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még annyi kérdésem van, hogy ugye írtátok vadkempingelni tilos, akkor ez kizárja azt is, hogy egy éjszakára fent maradjak a csúcson? Asztrofotókat és napfelkeltét fotóznék majd, ha felmegyek
2020. jún. 24. 20:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom, inkább aludj valahol menedékházban. A sötétben, hidegben, változékony időjárási viszontagságoknak kitéve ne maradj a szabadban. Veszélyes.
2020. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!