Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan győzhető le a tériszony?

Pszicho88 kérdése:

Hogyan győzhető le a tériszony?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom mi a tériszony és ezzel küzdök én is.

Már ha talaj fölött van a lábam kb. másfél méterrel, és létrán állok, vagy lógok a magasba, már akkor nagy tériszonyom van.

Szeretném legyőzni ezt. Konkrét megoldások, személyes tapasztalatok érdekelnének. Tudom, hogy lehet előző életes halál miatt és tudom, hogy leküzdhető úgy, hogy a félelmeinkkel szembemegyünk. Konkrét megoldások, ötletek érdekelnének.


Köszönöm. :)



2020. jún. 23. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd az alapoknál és próbálj meg minél magasabbra menni a legalacsonyabb ponttól. Például elsőnek a létrán vagy bárhol, de szerintem ha készen állsz akkor próbáld ki magad egy kalandparkban a legalacsonyabb szinttől ameddig sikerül. Nyugi biztosnagos az egész és tényleg segíteni fog csak legyen valami motivációd. Mondjuk egy nagy tábla csoki ha sikerül vagy bármi lehet amiért bármit megtennél és akkor biztos sikerülni fog.
2020. jún. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy menj el Debrecenbe:)


[link]

2020. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezzel küzdök, még egy vasúti felüljárónál is szédülök, ha lenézek. Általános iskola 8.-ban az egri mineretben voltunk a kirándulás részeként, a hideg verejték folyt rólam, míg fel meg lejutottam a csigalépcsőkön.


[link]

2020. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ötleteket.

Ismerem a minaretet, Eger mellett lakunk eredetileg.

Ráadásul a minaretes csigalépcsőknél már a klausztrofóbia is játszik.

Van az előző életes félelmekről egy nagyon jó film a neten. A Szem Tükrében a címe.

Érdekes ez a Debreceni virtuális valóság félelem leküzdése dolog is.

Ha arrafelé járok talán benézek oda. :)

A kalandpark is jó ötlet. :)

2020. jún. 28. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van tériszonyom, és hosszú gyakorlással tudtam csak csökkenteni. Pl. fogtam egy létrát, felmásztam addig rajta, ahol elkezdett kényelmetlen lenni a helyzet, és ott maradtam pár percig. Amikor már nem volt para, eggyel feljebb léptem, stb. Ez persze több nap alatt. Az agyad lassan megtanulja így, hogy nem vagy veszélyben (hiszen a legelső fokon állni pont ugyanolyan, mint a tetején).
2020. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kipróbálom ezt is. Tehát ez is tanulható, ahogyan az izom is fejleszthető a megfelelő kitartással, idő ráfordítással. :)
2020. jún. 28. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen sosem fog eltűnni, viszont mérsékelni tudod azzal hogy minél több időt töltesz magasabb helyeken
2020. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ejtőernyős ugrás tandemmal. Komolyan. Lehet nem lesz kellemes, de utána a létrán állva érzékelt magasság már kutyafüle lesz ahhoz képest amilyen magasról kiugrottál ejtőernyővel. Pszichésen magabiztosabb leszel.
2020. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elkezdtem falmászást tanulni (falmászóteremben, köteles biztosítással). A magasságtól való félelmem nem nagyon csökkent, cserébe lett egy menő szabadidős elfoglaltságom.
márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!