Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » WTF teakwondos erretévedve?

WTF teakwondos erretévedve?

Figyelt kérdés

ITF-est megkérném hogy pördüljön le a kérdésről és az is aki nem WTF taekwondozik/taekwondozott korábban!



Kérdés:

Mennyire sokat kell szenvedi a formagyakorlatokkal? Hány %-át teszik ki az edzéseknek? Mit tapasztaltok, tényleg annyira fontos "elbohóckodni" vele a kesőbbi megfelelő mozgásokhoz? Tudom hogy a formákat nem véletlen találták ki, muszáj foglalkozni vele sajnos hozzám nagyon nem passzol a tkd formastílusa, viszont a sunyi rúgásaiért megszenvednék vele. Ugye itt övfokozatok vannak, ezeket kötelező vizsgákkal mérik? Ezt is kihagynám ha rajtam múlna. Aztán még kérdeznék a szabályrendszerről de egyenlőre megvárom van-e egyáltalán itt WTF-es.


Kössz srácok! 🤷‍♂️



2020. szept. 27. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv...

Egyesülete válogatja, mennyire hangsúlyos a formagyakorlat (poomsae).

A WTF (World Taekwondo Federation) taekwondo az olimpiai verseny taekwondo, sok helyen a küzdelem (kyorugi), főleg a versenyküzdelem része megy.

Összesen 25 poomsae van a WTF taekwondoban, ebből 8 taeguk, 8 palgwe, 9 mesterformagyakorlat. Ez sajnos ilyen, ha tetszik, ha nem biztosan fogsz poomsae-t is gyakorolni, ez ilyen.

Egyébként nagyon szép egy poomsae, megnyugtat, kikapcsol mikor megcsinálsz egyet. 🙂

Igen, itt is övvizsgák vannak.

10 kup-fehér öv

9 kup- fehér öv, sárga csík

8 kup-sárga öv

7 kup - sárga öv, zöld csík

6 kup - zöld öv

5 kup- zöld öv, kék csík

4 kup - kék öv

3 kup- kék öv, piros csík

2 kup- piros öv

1 kup- piros öv, fekete csík


Ezek után jönnek a Danok.(1-9 dan, fekete öves fokozatok)

Célszerű övvizsgázni, mivel így gyarapszik a technikai tudásod, teszel szert egyre komolyabb taekwondo tudásra... Egyébként, minderről tudsz tájékozódni a Magyar Taekwondo Szövetség oldalán is, a versenyszabályályokról is.


A végére egy jó tanács:

Ne haragudj, de szerintem ha harcművészetbe/küzdősportba szeretnél fogni, célszerű lenne némi alázatot, önfegyelmet tanulnod. (Bár a taekwondo kimondottan remek önfegyelmet is ad!)

Ez a "pördüljön le a kérdésről" nyitás szerintem nem éppen a legmegfelelőbb, ha hasonlóan fellengz{s magatartással méssz be bármilyen edzésre (nem csak taekwondora), nem hiszem hogy jó szemmel fogják nézni. 🙂 Mindenestre, a harcművészetnek/küzdősportnak remek nevelő hatása is van, én remélem hogy ha leméssz edzésre, a taekwondo-tól megkapod azt, amit keresel.

Eredményes sportolást, jó edzést kívánok!

2020. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A helyesírási hibákért elnézést!
2020. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Uuuuu de jó vagy!!!!

Nem hittem volna hogy ilyen szép levezetést kapok. Nagyon hálás vagyok érte!


Még izzasztanálak kicsit privátban, szabad?


Nem haragszom, de ide muszáj volt leírni, mert ha nem teszem kapok 10 választ bokszolóktól akik megállás nélkül azt hajtották volna hogy csak az ITF. Ne az alapján ítélj meg valakit hogy miket és hogyan ír a gyk-n, csak egy jó tanács a végére :D



Még jöhet válasz, személyes tapasztalatokról is kérdeznék.

2020. szept. 27. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok.

Jogos, igazad van így már értem miért így fogalmaztál az elején. Ne haragudj, nem akartam kioktató lenni. :))


Személyes tapasztalat: én nagyon szerettem taekwondozni, voltam néhány versenyen is anno. Nekem a testalkatomhoz elég jól passzolt (184 cm vagyok, 78 kg) hosszú lábaim vannak, és gyermekkoromtól kezdve nagyon hajlékony vagyok, ez ilyen genetikai adottság, hogy nyújtás nélkül is, férfi létemre simán mennek a spárgák, állóspárga is, nyakamba tudom rakni mindkét lábam, stb. stb. :)) Nekem így kézenfekvő volt a rúgáscentrikus harcművészet/küzdősport. Nem árt, ha hajlékony, rugalmas vagy, bár ezek a képességeid mindenképpen fognak fejlődni, köszönhetően a magas szintű nyújtásoknak, amiket edzéseken csinálni fogsz. Az UTE-ban nagyon színvonalas az oktatás, ha pesti vagy azt szívből ajánlom, vannak kimondottan külön kezdő edzések is, haladók, külön a versenyzőknek (régen legalábbis így volt.), illetve a Too Kyun SKE egyesület edzései is kimondottan színvonalasak. Én közel 11 év karate után kezdtem anno taekwondozni, sok hasonlóság van egyébként, de a taekwondo sokkal rúgáscentrikusabb, légiesebb, ruganyosabb technikai tárházzal bír...pl. a Seogi-k (állások) nem annyira mélyek, térdgyilkosak mint az ortodox karatékban, a mozgás harmonikusabb, könnyedebb, folyamatosabb, nem figyelhető meg olyan "szögletesség. " (Pedig a taekwondo egyik "őse" a koreai Taekkyon mellett a shotokan karate volt.)


Szerintem bátran vágj bele az edzésekbe, már csak a mozgás öröméért is. Gyk-s trollokra nem kell hallgatni, menj le edzésre aztán ha tetszik úgyis csinálni fogod:)))


Eredményekben gzdag sportolást kívánok!

2020. szept. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó volt olvasni még egyszer köszi!
2020. szept. 28. 13:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!