Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van valami különbség az...

Van valami különbség az amerikai kempo (újpalotai XV.ker) és a zen bukan kempo között?

Figyelt kérdés

Most láttam, hogy a kerületemben is oktatnak amerikai kempot:

https://www.youtube.com/watch?v=48ggpuY8FcE&feature=emb_logo


Van itt olyan aki járt a magyar és erre az amerikai verziójú kempóra is? Ha megosztaná a tapasztalatát róla azt megköszönném. :)


Gondolom ez full kontaktos, ugye lehet esetleg lágyabban is űzni legalább az elején még?


Nekem a katonai kézitusásnak tűnik, legalábbis azt ismerem valamelyest amire hasonlít, de az meg jujitsu leginkább.


Valami fundamentális különbség a kettő között? Ugye jól érzem, hogy mindegy melyiket tanulom meg, mert nagyjából ugyan az lesz a végeredmény a tanulásnak, nagyjából ugyan azokat a technikákat fogom megtanulni, esetleg minimális eltéréssel, ami ne adj Isten élesben kell használni, nem fog látszódni? Azért lenne jó ez mert ez nagyon közel van hozzám helyileg. Különben ebben vannak ilyen katak, mint a karatében amit lehet (kell) gyakorolni otthon is? Itt is edzitek a testeteket, hogy pl betont törtök kézzel? Japánul vannak a technikák a nevei? Illetve a számolás is? Van meditációs gyakorlat is? Vagy lehet kérni a mestert hogy tanítson? Milyen fegyvereket tanultok használni? Az amerikai verzióval is szoktak MMA-zni, grappling versenyekre menni? Ugye Jujitsu/akido technikák közül a klasszikusokat megtanítják? Boksz és thai boksz ütések, rúgások vannak benne?


Bocs, ha kicsit sok a kérdés! :D De nagyon szimpatikusnak tűnik a kempo, ez szerintem jövőre letudok nézni, meg szeretnék egy harcművészetet is elsajátítani, normálisanan, ami éltvitel szerűen (pl. japán alapfokú vizsgát is csinálnék), meg minden nap katakat gyakorolnák + meditáció ahogy időm/energiám engedi.


Köszi!



#kempo #amerikai kempo #ze bukan kempo
2020. okt. 13. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

De az amerikait Kenpo nak irják.

Sztem ez nem amerikai.

2020. okt. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mind a két féleképpen írják a kempot, de amerikai.

[link]

[link]

2020. okt. 14. 01:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát..1 es vagyok.Koszi a linket de ez ahogyan en latom semmiben ,nemsokban más mint a tobbi kempo.

Amerikai kenpo ra nem is hasonlit...forintot nem ér..

2020. okt. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!