Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hol tanítanak meg így harcolni...

Hol tanítanak meg így harcolni? 20/L ⤵️

Figyelt kérdés

Most költöztem Budapestre, sajnos egyáltalán nem ismerek itt semmit, de magát ezt a stílust sem. Korábban egészen mást csinátam, annyira rájöttem, hogy valamiféle harcművészetről lehet szó. Nézegettem több videót, és ezzel szimpatizáltam. Más nem érdekel, ezért ne is ajánljatok egyebet ha kérhetem. Szóval melyik ez a harcművészet és melyik egyesületnél oktatnak ilyeneket?



[link]


[link]



2021. febr. 19. 06:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Ami az első videóban van: a levitel neve hurricanrana, és tudtommal csak pankrációban használatos (ui. általában éles helyzetben, ebben a formában nem lehet kivitelezni, mert nagy eséllyel kicsúszik az ellenfél feje):


https://www.youtube.com/watch?v=BOAV2ss60s4


[link]


Ugyanakkor valakik ezt a dobást (és rokonait) itt japán néven illetik, de nem találtam rá egyéb forrást, hogy ez a dobás ténylegesen szerepelne valamelyik klasszikusnak mondható stílusban (persze hasonlók vannak, csak ott van rendes "rögzítés" a dobás előtt):


https://www.youtube.com/watch?v=W87GHikvbn8


A második videóban látható rúgásokat pl. bármely karate/taekwondo edzésen oktatják (legalábbis elvileg benne van a kötelező anyagban).

2021. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
Itt, ezen az oldalon szerintem nagyon sok igazi, vérbeli, profi Csák Norris fog jelentkezni, hogy tudja, hol lehet így megtanulni.
2021. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 subrette ***** válasza:
90%
Korábban a Csanády utcába jártam egy "specpodgotovka" nevű önvédelmi edzésre Támcsu Tiborhoz. www.specpodgotovka.hu
2021. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Menözni jó ez, de ilyen bohóckodqssal meg nem véded meg mqgad.
2021. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
4. Biztos irigykedsz, hogy te nem tanulsz ilyen klassz helyen. 😜😜
2021. febr. 19. 09:19
 6/28 anonim ***** válasza:

Nyilván nem arra gondoltál, hogy pont ilyet csak ezt a stílust.


Szerintem ez Japán karate (Kjokusin pl.)


De a KungFu is érdemes lehet megnézni. Persze nem 2 hét alatt jutsz el ilyen szintre ha egyáltalán képes vagy rá...

2021. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hollywoodban. Ezek a pörgések csak showműsor, Scott Adkins is megmondta.
2021. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ja biztos írigykedik :) Ha ilyen ugri bugri varázslásokjal próbálkozol majd jól agyonvernek már ha nem rendezed le te saját magadat ha elrontod.

Nézd meg az MMA harcokat, lehet benne mindent de mégse látsz benne gyakran nagyon bonyolult teknikákat max aki nagyon tud az csinál de csak a megfelelő helyzetben. Főleg ha valaki olyan tipus lehet hogy éles helyzetben még a jobb egyenes se megy neki hiába bokszol pl fél éve nem hogy ez.

2021. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16 év cselgáncs után bizony orogykedem arra aki ilyen szabadon tud mozogni nem pedig mar reflexszerűen rogyasztott láb és majdnem csoszogás :D
2021. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%

Hol tanítanak meg?

Sehol.

Maximum elmondanak neked 1 mesét, mutatnak videókat, amiket linkeltél, és lesz egy hamis önbizalmad meg fizeted a magas óradíjakat, amiből az instruktorok megszedik magukat.


Az a helyzet, hogy a videón szereplő kislánnyal egy 100+ kg-os kancigány azt csinál, amit akar.

Szó szerint.

Semmiféle ugrabugrálás egy 50 kg-os nőtől nem hat, semmilyen eszköz nélküli technika nem hat 2x-es fizikális erőre, nagyobb sebességgel párosítva.


Azt meg hagyjuk már, hogy így elhajolgat bárki is egy bozótvágó elől.

Max a filmekben.

Ez egy előre megkoreografált tánc, ha úgy tetszik, egy reklám.

Semmi sem valódi benne.



Sokkal jobban jársz, ha reálisan gondolkozol, elkerülöd a rossz helyeket messziről, és érdemes elfogadni, hogy a fizika korlátaival nem lehet szembemenni, nem számít, hány évet, mennyi pénzt, mennyi időt ölnél bele egy olyan dologba, ami egyébként távolról sem reális.

2021. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!