Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire nehéz cross motorozni?

Mennyire nehéz cross motorozni?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen vittek cross motorral és nagyon nagyon megtetszett. Szeretnék majd egy kis idő múlva elkezdeni én is motorozni amint lesz motorom. A kérdésem annyi, hogy mennyire nehéz és milyen cross motorral kellene elkezdeni? (Csak hobbiból nem versenyszerűen)

16/L



2021. máj. 2. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Fárasztó, mint akármelyik hasonló mozgásigényű sport :) Hobbi meg hobbi között is persze van különbség. Amúgy számodra mi számít krossznak? A rendes krosszmotorozás egy zárt pályán történik, rendszám nélküli motorokkal, nagyobb ugratásokkal meg nagyobb sebességgel. Van még pár egyéb stílus is, ami nem krossz, ezért kéne picit definiálnod, hogy te mit értesz alatta.

Szerintem 16 évesen kezdhetsz valami 125-össel (4T).

2021. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a rendes krosszmotorozásra gondolok. A családomnak van egy krosszpályája, úgyhogy hálisten ezzel nem is lenne gond. Csak mindigis “paráztam” kicsit így a motoroktól meg úgy igazán sose vonzott egészen odáig, hogy fel nem ültem egyre. Már csak abban bízok hogy könnyen tanulok😄
2021. máj. 2. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nézd, ebben az esetben semmiből sem áll kipróbálni :) Szerencsés helyzetben vagy. Próbáld ki egy 50-es 2T-vel, aztán ha az tetszik, mehet nagyobbal. Helyetted nem tudjuk eldönteni, tetszike annira, hogy a kezdeti félelem fölé kerekedj. De amúgy ez az élet legtöbb terén hasznos lehet. Ha valami vonz (és nem tudvalevőleg ártalmas, illetve jogilag szabad), akkor érdemes kipróbálni. Túl rövid az élet, hogy mindenen sokáig agyaljunk.
2021. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés, de a váltás cross motornál ugyanúgy van mint egy rendes “utcai” motornál vagy nem? Ha nem mennyivel másabb vagy nehezebb/könnyebb?
2021. máj. 3. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy.
2021. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!