Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Edzőtermekben sokan miért...

Edzőtermekben sokan miért csak a súlyra mennek pl. a szabályos kivitelezéssel szemben?

Figyelt kérdés

Nem szoktam nagyon másokat figyelni, de persze oda-oda nézek, mint mindenki.

Sokszor feltűnt, hogy rendszerint 15-20 éves körüli srácok azt csinálják, hogy mindenből valami nagyobb súlyt tesznek fel, és húzzák, tépik, rángatják de a kivitelezés nulla.

Mondjuk én eleve nem szoktam óriási súlyokkal edzeni, de ma is evezést csináltam, és amikor otthagytam a gépet, egy 16 év körüli srác, kb feleakkora mint én beült oda, és rögtön vagy 30 kilóval többet tett rá.

Aztán rángatta mintha muszáj lenne, szerintem semmi nem ment a hátára, de nagyon elégedettnek tűnt.


Ez miért jó, vagy erre miért nem figyelnek?

Mármint egy edzés után nem érzik azt, hogy annyira nem lett megmozgatva az az izomcsoport amit amúgy akartak?

Meg igazából láttam, hogy figyel engem, és minden testrészre edzett, szóval szerintem fogalma sem volt mit csináljon, csak nézte hogy ki hogy használ egy adott gépet, és amikor felszabadult ment a helyére.

Csak akkor meg nem tűnik fel, hogy mondjuk kétszer akkora a karom mint neki, és akkor hogy lehet az, hogy ő mégis nagyobb súllyal "tudja" csinálni?


Kezdőként én is csináltam cifra dolgokat, de mikor valami nagyon nagy súllyal könnyen ment egy adott feladat, akkor mindig felmerült benne, hogy akkor lehet hogy nem helyesen csinálom ha ilyen könnyen megy, és általában így is volt.



2021. jún. 18. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert topák. Most erre mit lehet mondani, szerinted? Nyilván nem tudják, hogy mit csinálnak, csak kell a strand body a csajoknak. De azt nem tudják, hogy nem ettől lesz. Ha tudnád, hogy mennyien nincsenek tisztában azzal, hogy hogy kell erősíteni, testépíteni... Emberek nem tudják, hogy ez egy életmód, művészet, tudás. Nem csak magadra b****szol 80 kilót, aztán majd a biológia megoldja. Mondjuk ez is opció, de azért jobb, ha szakemberre hallgatunk inkább.
2021. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert nem tudják, hogy hogy kell szabályosan csinálni, ezért nem is veszik észre, hogy rosszul csinálják.
2021. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert azt látják, hogy a profik is így csinálják
2021. jún. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egó
2021. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!