Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 16 éves "gyerek" vagyok, és...

Danihun1343 kérdése:

16 éves "gyerek" vagyok, és crossmotoroznék. Kb 800m-re van a pálya,el lehet menni odáig jogsi nélkül? Másik, hogy valaki tud mondani jó crossmotort 400k alatt?

Figyelt kérdés

2022. jan. 11. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, csak nem szabad. Jogsi nélkül nem vehetsz részt a közúti forgalomban.

Ha rendőr lennék és egyszer lefülelnélek, akkor rendszeresen járnék arra utána.

2022. jan. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Odatolod.
2022. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Azt hiszem a motorkerékpárt toló személy is járművezetőnek minősül, úgyhogy jogi értelemben nem is tolhatod el addig.

A 400 ezer pedig elég karcsú, főleg széthasznált 25+ éves motorokat fogsz találni ennyiért, amire még költeni kell bőven, ha egyáltalán még össze lehet kaparni. Tulajdonképp az összes crossmotor üzemórás, a szerviz pedig költséges. Van egy régebbi cikk a neten, amiben kiszámolták, hogy mennyibe kerül 1 üzemóra egy 2 ütemű, és egy 4 ütemű motor esetében, és egyik sem volt olcsó.

Mérlegelni kell, hogy az anyagi ráfordítás arányos-e a kapott élménnyel.

Akkor miért űzik mégis sokan? Van, ahol apuci pénztárcája kiapadhatatlan, és nem egy dugattyúcsere fogja csődbe vinni a családot, de ahol 400e a keret, inkább más sport után néznék egyelőre.

Bocsi a depresszióba taszító válaszom miatt, én is sokszor gondolkodtam rajta, hogy kéne egy komoly gép, régebben volt egy 125-ös DT-je fateromnak, 16 évesen azt nyúztam a fűnyíróból lecsapolt benzinnel, de most hogy már kereső ember vagyok, mindig arra jutok, hogy komolyan művelni az egészet túl drága, szóval maradok a biciklinél.

2022. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3!


Ha komolyan veszem a bringa versenyzést, az is elvisz havonta egy százast.

2022. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

#4 Én bmx crossoztam, ami a motocross megfelelője, és ha nem jártam versenyezni, csak a helyi pályán edzettem, akkor olcsóbbra jött ki mint a futás, mert amikor összeállt a gép akkor akkor évente elég volt 2 gumi rá 10 000Ft-ért, a futócipő meg évente 50 000.

Persze lehet Hollandiába járkálni versenyre, de most csak a sport minimális űzéséhez tartozó feltételeket nézzük. A crossmotor meg ha nem versenyzel akkor is üzemórás, az így is úgy is zsebbe nyúlós.

2022. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5!


Egy montin is üzemórára van megadva a villa szervizperiódusa. És elég hamar ajánlott rendberakni. Most 30e egy jobb külső, de a nevezés, utazás, szállás, hajtáslánc is nagyon viszi a pénzt.

A verseny attól drága, hogy arra készülni kell (kopás, elhasználódás) és saras versenyen le lehet amortizálni a hajtásláncot és mehet nagygenerálra a gép.

2022. jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 17. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!