Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay Thai és Box keverve?

Muay Thai és Box keverve?

Figyelt kérdés

Korábban lejártam boxolni egy ideig, most viszont tervezek heti 2 alkalommal edzeni járni. Az időm úgy engedné, hogy egyszer elmennék boxra, egyszer pedig muay thai-ra a héten.

Semmi komolyabbat nem szeretnék, hobbiként, mondhatni laikusként csinálnám, a box sparringot mindig suerettem meg a stílusát is, de lábtechnikát is minimálisan jó volna fejleszteni, emiatt mennék muay thai-ra is.


Nem versenyzek, semmi komolyabb, csak egyfajta mozgásforma volna, illetve ne ijedjek meg, ha bárki kötekedni kezdene.


2022. márc. 15. 20:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek erről? Ez a kérdés lemaradt. :)
2022. márc. 15. 20:59
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1-1? Kevés. Jóformán semmit nem tanulsz. Lábtechnikán gondolom a rúgásokat érted. Heti 3 muay thai és 2 box, amennyiben fejlődni is akarsz
2022. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Legalább 2-2 kéne, 1-1 semmire nem elég köbö. Nagyon kevés.
2022. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Hobbiból elég lehet.

Egy szitu nem ezen múlik, hanem h van e véred a bunyóhoz, ütni ha pillanat van. Ha nincs járhatsz heti 8x is.

2022. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mivel ezt a két alkalmat tudom megoldani, még mindig úgy gondolom, hogy jobb, mint a semmi.

A boxolást egyébként nem olyan régen kezdtem újra és heti 2 edzésnél is éreztem az állóképességem, hogy jobb lett, illetve visszatért sok régi technika is, tehát fejlődést is éreztem.

2022. márc. 16. 08:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább 2 box vagy 2 thaibox akkor, mintsem 1-1. A semminél pedig minden több, ne az legyen a célod, hogy a semminél több legyen. Többre mész 1 stílus 2 edzésével egy héten, mint 2 stílus 1-1 edzésével.
2022. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha heti két küzdősport edzéstől várod azt, hogy "ne ijedj meg, ha kötekednek veled", akkor már veszett fejsze nyele. Ha a személyiséged nem olyan, akkor járhatsz te heti hétszer is küzdősportolni, ugyanúgy be le fogsz blokkolni, ha Lakatos Gazsi beléd áll, úgyhogy a motivációdnak ezt a részét engedd el.

Mozgásformának azonban tökéletes a küzdősport. Magyarországon a legtöbb helyen színvonalas a boksz oktatás. A muay thai esetében hallani sok negatívat, de biztos vagyok benne hogy fogsz tudni találni nívós egyesületet. Az már félsiker, hogy ezek felé orientálódsz, nempedig a wing tsun, a krav maga, meg a többi pénzlehúzás felé. Viszont ha valóban fejlődni akarsz az adott stílusban (még ha nincsenek is versenyambícióid), akkor valóban kevés lesz a heti egy alkalom. Nem fogsz tudni rendesen tanulni, nem lesz jó a progressziód. Ha heti kétszer van lehetőséged edzésre járni, akkor szerintem mindenképp válassz a boksz vagy a muay thai közül, és a választott stílus tréningjein vegyél részt heti kétszer, mert az 1-1 alkalomnak nem sok értelmét látom. Neked is kényelmetlen lenne, hidd el.

2022. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó lesz ez hobbynak. Inkább így, mint wing tsun vag karate, mert azok nag baromságok.
2022. máj. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!