Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksz vagy a brazil jiu...

Boksz vagy a brazil jiu jitsu? Melyiket érdemesebb elkezdeni? 24/F

Figyelt kérdés
Minimális küzdősport tapasztalatom van csak, az egyetemi szakosztályban judoztam másfél évet

2022. ápr. 9. 21:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
És a bokszól meg a brazil jiu jitsutól várod a megoldást? Kell ám egy pacek, egy személyiség, egy vérmérséklet, egy kiállás, egy fellépés is ahhoz, hogy megnyerj egy konfliktust, kell egy kisugárzás, egy aura, ami alapján élből látszódik rajtad, hogy nem vagy könnyű préda, nem éri meg melléd ülni a buszon és zaklatni. Ezeket nem kapod meg egy küzdősport egyesület fűtött tornatermében.
2022. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Igen, attól várom.

Mit csináljak akkor?

2022. ápr. 21. 12:07
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha te egyszerűen vesztes alkat vagy, akkor nagyon nehéz tanácsot adni neked. 24 éves férfi vagy, növessz tököt.

Érdekes, engem sosem zaklattak buszon. Valószínűleg a pofámra van írva, hogy nem vagyok az a barátkozós alkat, úgyhogy ne gyere oda hozzám, mert nagyot harapok. Gondolom az sokat segítene, ha neked is pofád lenne. Vagy legalább ilyen kisugárzásod. Csak hát kell mögötte lenni tartalomnak is.

2022. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Te küzdősportolsz?


Igen, engem már a középiskolában is vertek az osztálytársaim, meg elvették a kajámat.

Az a tipikus bullied gyerek vagyok, mint a filmekben

2022. ápr. 21. 14:19
 15/15 anonim ***** válasza:
73%

Majdnem 20 évig voltam küzdősportoló, de már sok esztendeje erőemeléssel foglalkozom.

Ha te a "tipikus bullied gyerek" vagy, akkor rajtad nem a boksz vagy a brazil jiu jitsu fog segíteni. Ettől függetlenül sportolj, hiszen a sportnak százezer hasznos tényezője van, azok pedig hathatnak az önbizalmadra, de azt ne várd, hogy ha te gyerekkorod óta a tápláléklánc alján vagy, és fogalmad sincs arról, milyen magasabban, hogyan tudnál magasabban lenni, akkor eljársz bokszolgatni, jiu jitsuzgatni, aztán egy-két év alatt John Wick leszel.

Keress fel egy pszichológust, hogy a mélyére tudj ásni annak, miért vagy ilyen vesztes alkat, miért működsz szarul konfliktusban, meg az egyebek.

2022. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!