Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lovasíjászat az milyen izmokat...

Lovasíjászat az milyen izmokat fejleszt,lehet ettől a sporttól egy egészségesen sportos,izmos testalkatom?

Figyelt kérdés

lovaglásnál olvastam a lábizmok, törzsizmok fokozott izommegterhelését.Íjászat elvileg a felhúzással, kitartással,koordinációval a felsőtest izmait is enyhén terheli.

Sportos kinézet lehet ettől a sporttól,ha most kezdtem el és pl egy év múlva megnézném milyen izmos vagyok?


2022. jún. 22. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

A lovasíjászat értelemszerűen nem jelent szimmetrikus ellenállást az izomzatod számára, ezért olyan jellegű izmosodást nem fog eredményezni, mint amilyenre te gondolsz. Arról nem is beszélve, hogy az izmosodás egy elképesztően összetett folyamat, ami a célzott erősítő edzés mellett a táplálkozáson és a regeneráción is múlik.

A lovasíjászat biztosan egy tök jó sportág, de ha neked ilyen jellegű kinézetbeli, esztétikai célkitűzéseid vannak, akkor a súlyzós edzés vagy a saját testsúlyos edzés a te utad, nem a lovasíjászat. Azt a sportágat egész egyszerűen nem arra találták ki, amire te használni akarod. Nem lesz tőle látványos combizomzatod, továbbá a törzsizmokat még ha meg is erősíti, az nem lesz látványos, ugyanis a törzs (core) izmai mélyszövetek, nem felszíniek, ezért nem fognak látszódni.

2022. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%
Ha olyan sport kell, ami nagyon fasza testet ad, jó izomzat, állóképesség, minden, akkor egyértelműen küzdősportokat nézz. Azok a legjobbak erre. 10/10 fizikumot adnak. Box, thaibox, kickbox, savate, bjj. Akármelyik ezek közül úgy kipattint, hogy a csajok úgy fordulnak majd utánad, mint napraforgó a napra. 💪
2022. jún. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!