Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kezdésként milyen küzdősportot...

Kezdésként milyen küzdősportot ajánlanátok és miért? Nőként Ti melyiket űzitek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 21:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%

Jujitsu, krav maga, taekwondo, defendo.


De!


Majd mindjárt jönnek a "Há cshak a kigbokx, meg a tájboksxz, a többi semmi e"

2022. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Krav magát próbáltam régebben, tetszett, a járvány miatt hagytam félbe, lehet, hogy majd fogok járni megint. Ameddig jutottam pár alkalommal, az könnyen megtanulható és hasznos volt előképzettség nélkül is.
2022. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Csak a box és a thai box az igazi, a többi inkább cicaharc.

Éles helyzetben kikönyököl aki ilyen nevenincs küzdősportokat csinál.

2022. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Box, thaibox, kickbox, bjj, savate. Én ezek közül ajánlom valamelyiket. Mindegyik szuperjó.
2022. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 asper ***** válasza:
42%
Krav maga nem sport, inkább önvédelem.
2022. szept. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Én aktívan judózom, ez az egy küzdősport, amit csinálok. Nekem nagyon tetszik, nagyon ritkán találkozom egy-egy olyan technikával, ami lányként rosszabb, de sok helyen előnye is van. Ajánlani tudom!
2022. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
#6-os, azt szeretném kérdezni, hogyha a barátnőmet érdekli a judo, hol tudná kipróbálni? Szeretné tudni, milyen, és így dönteni, hogy mit sportoljon/sportoljunk újra. 24 évesek vagyunk. Előre köszi!
2022. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 megírtam privátban
2022. szept. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
25%

Küzdősporton táposok vannak 😒 Agyilag is.. Viszont ha mazochista vagy, akkor thai-box. Küzdősp nálad csak a küzdősportot jelenti, vagy az egész verekedős bizniszt? Ha kezdő vagy, vélhetően az egészet akartad lefedni vele, nem? Na meg azt sem tudjuk milyen a testfelépítesed, vagy hogy inkább ugrálnál vagy gurulnál.. Amit jól oktatnak az a BJJ, de nem egyszer úgy éreztem, hogy most fog összetörni a bordám. (Nem volt hasonló testfelépítésű a csapatban) Sokat rosszul oktatnak, de kezdőként mindegy, arra menj ami tetszik. Én leginkább kung-fu vonalon vagyok, ott van a legtöbb normális, meg jó pasik 😏

Ha gazdag vagy és tehetséges, akkor érdemes befizetni magánórákra. Sok függ a társaságtól, nekem a krav is nagyon bejött, de pocsék volt a közeg. Én mindig lecsekkolom facen őket, általában raknak fel csoportképet, videókat magukról. Savate még klassz küzdő.


A többi válasz milyen semmitmondó már! Szerintetek ez hol segít neki???!


Idióták

2022. okt. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Előszőr is se a Kung-Fu se a Krav Maga nem küzdősport. A Krav Maga egy önvédelmi rendszert, a Kung-Fu egy harcművészet. Ha már mindenki rettentően okos, legalább nézzetek utána a fogalmaknak.


Na de válaszolva a kérdésre. Ha a sportolás jellege önvédelmi szándékú akkor mindenképpen olyan rendszert ajánlanék amely nem az erőre központosul hanem a technikára. Ilyen például a judo, a brazil és általános jiu jitsu, ahol kis testi és fizikai erővel képes lehetsz jó technikával nagy sérülést okozni. A Krav maga küzdősportos körökben nem véletlenül elítélt, mert mindenből annyit tud az ember hogy pont ne tudjon hasznosítani belőle szinte semmit, hisz az a kiindulási pont hogy az ellenfél rohadtul semmi ismerettel nem rendelkezik, és readásul Mo.-n még csak nem is az eredeti katonai szinten "oktatják". Ha a sport elkezdése arra irányul hogy erősebb legyél, esetleg fittebb akkor simán választható egyszerű box, taekwondo vagy bármely sport ahol a taktikai képzés mellé társul fokozott fizikai szint. Ha viszont vérszomjat kaptál, és alkatilag megfelelsz, és megvan az elhivatottság, a leghatékonyabb küzdősportok felé is veheted az irányt, amely bárki bármit mond, a Muay Thai, a bírkozás és az MMA amit nem egy edzésen, hanem felbontva több edzésre szoktak oktatni.


Összegezve, ha szakmailag kéne mondanom egyet, a leghatékonyabb amely a legkevesebb sérüléssel járhat, legkevesebb valós fizikai állapotot kívánja, és mégis jó, az a jiu jitsu vagy ennek a brazil formátuma. Azonban érdekes elmenni különböző edzésekre, ahol láthatja az ember hogy miről is van szó.


Az embereknek akik meg vitába akarnak szállni üzenném, menjetek és nézzetek körbe egy két edzőterembe, hátha lesz egy ember aki végre kirángat titeket a buborékból.

2022. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!