Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wim hof módszer gyakorlók,...

Wim hof módszer gyakorlók, meg tudnátok osztani eddigi tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Pár hete használom a módszert.

Eddig mindig vacogtam a hidegben, mostmár inkább csak kellemetlennek érzem, de nem érzem azt a remegést. Reggelente rossz volt a keringésem, mindig fáztam, mostmár nincs ilyen gondom. Kb 14-15 fok az amit még komfortosnak tartok pólóban, ennél hidegebb vizekben szoktam fürdeni.

Viszont nem tudom magam felmelegíteni akaratlagosan. Wim Hof leírta a könyvében, hogy az egyik kontrollcsoporttal, amikor megmászták a Sniezkát, -25 fokos fagy volt erős szél kíséretében és a legzőgyakarolatot csinálták. Amikor felértek a hegyre már izzadtak, pedig a felsőtestük csupaszon volt.

Ezt melyik legzőgyakarolatra kell érteni? A legalapabb 30-as ciklusokra? Mert azokat már sokszor megcsináltam, de még egyszer sem volt melegem szobahőmérsékleten se.

Mik a tapasztalataitok?



#hideg #légzés #Wim Hof módszer
2022. okt. 26. 03:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Pár hét az nem sok még. Eleve hozzá kell szoktasd magad a hideghez, ehhez pedig idő kell, csak fokozatosan megy. Próbáld kitágítani a határaidat. Pl. most 14-15 fokban érzed magad jól pólóban legközelebb próbáld meg 12 fokban, majd 10-ben stb. Mi a feleségemmel pár év alatt jutottunk oda, hogy most már szinte egész télen elvagyunk rövidnadrágban, pólóra is csak kb. tartós 10 fok alatt kerül elő a pulóver. Viszont rövidnadrágban és pólóban futunk, sportolunk télen is. Téli túrát mi is szoktunk csinálni úgy, hogy rajtam csak egy rövidnadrág van, felül semmi, rajta pedig short és sportmelltartó. -10 fokban 4-5 órát is kibírunk már így. Ha már hozzászoktál a hideghez valamennyire, akkor a légzéstechnika erre segít rá.
2022. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Örülök hogy kaptam válasz :)

Volt, hogy reggel 8 fok volt, amikor pólóban kimentem az állomásra, de szerintem annyira fáradt voltam még, hogy nem figyeltem arra, hogy mennyire van hideg, de mikor leszálltam a vonatról 12 fokban már hidegnek éreztem. Ennél hidegebb vízben is szívesen fürödnék, hogy feszegessem a határaim, de a közeli tavakban sincs még annyira hideg, úgyhogy marad a 12 fokos Duna.

Egyébként a kezetek nem fázik?

Mert amikor kijövök a vízből, piros a kezem és el van gémberedve.

2022. okt. 27. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzászoktatás céljából az is jó. Próbálj meg mindig egy kicsit több időt eltölteni a vízben. Ha nagyon fázik a kezed, akkor használhatsz vízhatlan termokesztyűt a vízben. Vagy például ha mínuszok vannak, akkor kesztyűt általában amúgy is szoktunk felvenni, a túrázáshoz is.
2022. okt. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!