Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kezdőnek: boxkesztyű, vagy...

Kezdőnek: boxkesztyű, vagy mma kesztyű?

Figyelt kérdés

Én csak magamba szoktam zsákolgatni, meg amiket nézek youtubeon ilyen-olyan oktatóvideók technikákról gyakorolgatni, de boxkesztyűvel sokkal könnyebb, mint mma kesztyűvel. Az mma kesztyűvel mindenre figyelni kell kb, milyen ívben ütsz, mennyire fordítod el a csuklód, távolságok sokkal pontosabbak kell hogy legyenek... boxkesztyűvel meg igazából sokkal könnyebb, közel nem kell annyi mindenre figyelni, sokkal könnyebb betalálni, technika annyira nem számít. De a való életben meg amikor mondjuk puszta ököllel megy a dolog akkor nem sokat ér a boxkesztyűs gyakorlat.


Akkor érdemesebb csak mma kesztyűvel zsákolgatni? Tudom, a profi boxolók puszta kézzel is tök jól verekednek, meg árnyék boxolnak meg ilyenek... de én csak hobbista kezdő vagyok, aki nem tervez versenyszerűen bunyózni... :)



2022. nov. 15. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

"érdemesebb csak mma kesztyűvel zsákolgatni?"

Zsákolni zsákoló kesztyűben érdemes.

2022. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mi a különbség a sima és a zsákoló boxkesztyű között?
2022. nov. 15. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:
A bokszkesztyűt sparringra találták ki, a zsákolókesztyűt pedig zsákolásra.
2022. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!