Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A "trédhajlítós" guggolásnak...

A "trédhajlítós" guggolásnak van bármi haszna?

Figyelt kérdés

Én pár éve egy hozzá értő barátom oldalán kezdtem el edzeni, nagyjából elmondott mindent, de nyilván nekem is mindig van mit tanulnom.

A guggolást azt úgy mondta, hogy mélyre guggoljak, és én ennek látom/érzem értelmét is.

(Igen, azt is elmondta, hogy hogy emeljem ki a súlyt, mekkora terpesz legyen, hogy álljanak a lábaim stb...)


Viszont nagyon sokszor látom, hogy sok, főleg fiatal srác lejön, és rátesz ilyen 150-200 kilókat a rúdra, és konkrétan csak a térdüket hajlítgatják, de még jóindulattal sem nevezhető guggolásnak.

Legalábbis a klasszikus -akár súly nélküli-, guggoláshoz nincs köze.


Teljesen komolyan kérdezem, hogy ennek van bármi értelme/haszna, vagy csak ego?



2022. dec. 27. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Nem akarják tönkretenni a térdüket, késöbb még szükségük lesz rá életük során
2022. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Vannak, akik bizonyos időszakokban ún. félguggolásokat is tesznek a programjukba, mert így hozzá tudnak szokni a nagyobb súlyokhoz, esetleg át tudnak lépni egy stagnálási ponton (ugyanígy vannak olyan fekvenyomás- és felhúzásvariációk, ahol nem használnak teljes mozgástartományt, hasonló megfontolásból).

Szerintem ezeknek a módszereknek csak akkor van értelme, ha valaki már nagyon rutinos, ismeri a terhelhetőségét, és tudja, hogy meddig szabad ezeket a programjában hagyni (ui. marhára le lehet így terhelni az ízületeket és az idegrendszert).

A legtöbben egy sima teremben szerintem tudatlanságból, illetve az ego növelése miatt csinálják ezt.

2022. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Maradjunk annyiban, hogy a félguggolásoknak és a rogyasztásoknak se izomépítés, se erőemelés szempontjából nincsen értelmük.
2022. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

Maradjunk annyiban, hogy egy google-keresésbe került megtalálni (referenciával), és nem ez az egyetlen találat:


[link]

2022. dec. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MadSeal ***** válasza:

Edukált aktív sportolót még nem láttam roggyasztani doboz nélkül (box squat), de azt is főleg csak equipped liftereknél, vagy sérülésből felépülve fokozatosan növelve a mozgástartományt, viszont abban az esetben is ez inkább egy dinamikus nyújtás lesz, moderált súllyal. Minek terhelni feleslegesen a gerincedet egy roggyasztással, ha helyette végezhetsz felhúzás variációkat is. Az emberek 99%a aki roggyasztgat, csak egolifter és nincs tisztában a hipertrófiával, erőemelőként meg pláne, mert alap követelmény a standardizált mélység.

Persze ha te vagy Kyriakos Grizzly, aki élete során már volt versenyszintü súly- és erőmelő, és igy 50 körül ráunsz a sima gyakorlatokra, akkor persze van értelme.

2022. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!