Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hegymászókat nem vonják...

Hegymászókat nem vonják felelőségre?

Figyelt kérdés
Pl itt a mount everest-en,ha látsz egy haldoklót és nem segítesz rajta?
2023. máj. 29. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy köteles a saját életedet kockáztatva segíteni, mint ahogy akkor sem kérhetik rajtad számon a segítségnyújtást, ha fizikailag nem vagy képes rá. A leírások alapján itt mindkettő fennállt. Ez nem a Nagykörút (bár ott is 10-ből min. 9-en továbbsétálnának, ha valakinek segítségre lenne szüksége, és valószínűleg azokat sem vonnák felelősségre)
2023. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja értem,köszi
2023. máj. 29. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sokaknak nincs erejük hozzá, örülnek ha saját magukat életbe tudják tartani. Vannak olyan serpák, akik tudnak segíteni, de ehhez a tökéletes feltételek kellenek. Először is a 20-30 milliót fizető kuncsaft együttműködése, megértése, és egy tapasztalt serpa. Tehát egy példa, ha a 30 milliót fizető nyugdíjas nénit kell felvonszolni, aztán lehozni, akkor ott nincs kapacitás más emberre.
2023. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Brutális, én el se tudom képzelni mik lehetnek ott 8000m magasan, de biztos brutál
2023. máj. 29. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

4# igen, nagyoon nehéz feljutni, még profi hegymászóknak is.

De egyedül, oxigénpalack nélkül az kb egyenlő a halállal :/

2023. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pl itt a mount everest-en,ha látsz egy haldoklót és nem segítesz rajta?"

Ahogy írták már előttem, nem kérhetik rajtad számon a segítségnyújtást, ha fizikailag nem vagy képes rá. Régebben hallottam esetet, hogy segíteni próbált a társán, így mindketten odavesztek. Míg ha nem segít akkor nagy valószínűséggel a másik nem veszik oda.


"Brutális, én el se tudom képzelni mik lehetnek ott 8000m magasan, de biztos brutál"


Például ott van a Szivárvá völgy ami az ott fekvő holttestek ruháiról neveztek el. A völgy a vörös, kék és zöld kabátokról kapta nevét, amelyek messziről is jól látszanak. Úgy tartják, több mint 200 fagyott testet őriz a szivárvány völgy. A holttestek levitelére ugyan volt már példa, de egyébként nincs rá kapacitás. Életveszélyes saját magát vonszolnija ott az embernek nem hogy még egy kőkemény fagyott holttestet is vinnije. Voltak holttestek a kijelölt útvonal mellett is. Nagyon csúnyán hangzik, de ha útban van akkor odébb lökik, illetve mivel nincs kapacitás levitelre vagy ott marad a hegyen évtizedek múlva is vagy lelökik a hegyről.

Ott minden lépés nehéz még egy edzett hegymászónak is, még egy cipőfűző bekötés sem olyan egyszerű mutatvány mint itt a tengerszint felett nem sokkal. A ritka levegő nagyon megterheli az ember szervezetét. Ja és helikpoterrel se lehet ott leszállni, nem 8000 méteres magasságra van tervezve egy helikopter, az a légkör nem megfelelő a gép számára (mármint a stabilitása számára), bár rekordot csináltak már hogy 12 ezer méterre is ment már fel helikopter. Továbbá, ha spéci helikopterrel fel is tudnának menni olyan magasságba, de akkor meg az a baj hogy olyan erős szél van a hegy mellett néhány száz méterre, hogy esélytelen lenne akkor is mivel szinte garantált, hogy odavágná a gépet a hegyhez ha próbálna közel menni hozzá.

2023. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" Szivárvá völgy"

Nem tudok írni bocs. Szivárvány völgy-öt akartam írni.

2023. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!