Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Haverom nyáron egyik hegymászó...

Haverom nyáron egyik hegymászó barátjával szeretne menni Ausztriába 3500 méteres hegymászásra, hogy fogja bírni a mászást ha tegnap a Gellért hegyre alig tudott felmenni?

Figyelt kérdés
Tehát egy barátommal találkoztam hogy menjünk fel a Gellért hegyre hát kétszer meg kellett állnia, mert nem bírta, úgy lihegett, nagy nehezen felment a lépcsőkön. Mesélte hogy nyáron egy hegymászó barátjával egy osztrák 3500as csúcsot szeretne megmászni
2023. jún. 1. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos manapság sok ilyen van, egy itthoni laza túrát soha nem bírt még végigcsinálni, aztán egyből egy nagy hegyre akar menni nulla erőnléttel, nulla tapasztalattal, mert hallotta, hogy mostanában micsoda menő a magashegyi túrázás...
2023. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Mondd neki hogy vigyen magával serpát meg oxigént.
2023. jún. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Az alpokban hol van serpa?
2023. jún. 2. 07:07
 4/7 anonim válasza:
100%

Bocsi, de szerintem tárgytalan. Ha a Gellért hegy már túl sok volt, akkor nem ártana előbb még pl a Kékes-tetővel próbálkozni, mielőtt nekivág egy 3500 m-es hegymászásnak!

Én egyébként már voltam Tirolban hasonló magasságú hegyeken, de azzal didővel is kell kalkulálni! Egy 3500 méteres körüli hegycsúcs megmászása simán 1-1,5 nap! Még úgy is, ha nem pihensz sokat!

Szóval szerintem akár Ausztrián belül is válasszon másikat!

2023. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3500 méteresből konkrétan 19 van:

[link]

Az se mindegy, hogy melyikről van szó. Én az első 4-en és a 113.-on voltam. A Großglocknerre egy srác nem is tudott feljönni, neki már első nap gondjai voltak, amikor a 2800 méteren álló menedékházig mentünk (végül 3450 méterig jutott a 3798 helyett). Szóval még ha úgy gondolja valaki, hogy valamennyire edzett, akkor sem biztos, hogy sikerül. A haverodnak a leírás alapján kb. nulla százalék esélye van, hogy akár egy 2000-es csúcsra is feljusson. Ja, és persze az sem mindegy, hogy honnan indul az ember, mert pl. a fenti esetben 1900 méterig fel lehet menni autóval.

2023. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"hogy fogja bírni a mászást"


Sz*rul

2023. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hegymászás nem úgy megy, hogy gyere buci, hamm bekaplak.
2023. jún. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!