Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Megválaszolná valaki az...

Csicsky kérdése:

Megválaszolná valaki az elektromos gördeszkával kapcsolatos alábbi kérdéseket?

Figyelt kérdés

Adott egy WowGo 2S max típusú elektromos longboard. Konkrétan erről van szó:

[link]

A kérdéseim a következők:

1. Okozhat-e kárt az elektromos gördeszkában – longboardban az, hogy ha az akkumulátor töltése közben bekapcsoljuk és a távirányító vezérlő kereke segítségével megpörgetjük, vagyis mozgásba hozzuk a kerekeit? A kerekek eközben a levegőben vannak, nem érintkeznek a talajjal.

2. Okozhat-e valamilyen meghibásodást (az elektronikában, vagy a tekercsekben), ha a deszkát bekapcsolva de csak magamagában leengedem hátramenetben egy kis lejtőn, majd azt a lejtő alján úgy állítom meg, hogy a távirányítóval elindítom előremenetben? Ebben az esetben a kerekek hátrafelé forognak és ebben az állapotban kapnak áramot az előremenethez. A másik eset az, hogy a távirányítóval a fékezésre kapcsolok és így állítom meg. Az ilyesféle esetek kezelésére fel van készítve az elektronikája? Megjegyzés: a gyakorlópálya vége, ahol gyakorolni szoktam, egy emelkedőben végződik, ahol lelépek róla és a deszkát hagyom visszagurulni, ezért van ez a lejtőn való visszagurítás.

3. Mi okozhatta azt, hogy amikor a longboarddal mentem és a távirányítón elengedtem a vezérlő kereket, akkor automatikusan elkezdett fékezni? Majd miután kikapcsoltam a távirányítót (és vele együtt a deszkát is) és újraindítottam, már ezt nem csinálta (most már a vezérlő kerék elengedésekor csak a tápláló áramot vette le, de nem fékezett automatikusan). Okozhatott az akkumulátornak, vagy a motornak, esetleg az elektronikának ez az átmeneti „üzemzavar” valami maradandó károsodást? Máskülönben ez a furcsaság azóta sem jelentkezett.



2023. jún. 17. 19:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!