Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ez tényleg így van, elpuhult...

Ez tényleg így van, elpuhult a karate?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem pont a két véglet lett bejátszva.



2023. szept. 14. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy elpuhult.

Ez nyilván egyesület függő is.


Eléggé a két véglet lett bevágva, igazad van. Bár ehez én azt hozzáfűzném, hogy ami a "modern"-t mutatja, ott sok meccsből lettek bevágva részletek, ahol "nm csinálnak semmit"

Karatésként tudom, hogy vannak nagyon durva meccsek is.


Meg pl a Karate Combat videókat ha nézel ott szinte durvábbak mint a videóban említett régi karatésok

2023. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsőben mi a durva? Egy boksz vagy thai boksz meccsen nem állítanak le egyetlen betalált támadás után.
2023. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mások a szabályok gondolom.
2023. szept. 14. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki valaha is csinálta, pontosan tudja, hogy mennyire résen kell lenni. Kívülről semminek tűnik persze, de lefitymálni erősnek vélem olyanoktól, akik 1 perc múlva nem bírnák se szuflával, sem koncentrációval...ezt az vegye magára, akire megáll. A WKF szabályrendszer alapvetően semi-contact, nem az a cél, hogy péppé verd a másikat, hanem a technikán van a hangsúly. Nekem sokkal nagyobb bajom a szubjektivitás a kisebb versenyeken a bírók részéről.
2023. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:

Sajnos igen van elpuhulás. Emlékszem hogy abszolut semmi szinten nem is készülve, csak alap edzésre járással, úgy csináltam az övvizsgáim meg hogy 2 héttel előtte készültem rájuk. Meg az előtte lévő edzőtábor. És itt jön egy dolog. Ha voltál edzőtáborba becsületesen akkor megkaptad vízsgán az övet. Barna övig juttotam Kyokushin karatéba. Volt az egyik kék öves övvizsgámon hogy csak azért nem adta meg akkor az övet az edzőm mert nem voltam edző táborba akkor. Sokszor szimpátia alapon adnak öveket.


Volt olyan is hogy egy kisfiú a küzdő vizsgán szó szerint a mozgó boxzsák volt nulla mozgással. Csak annyi hogy végigálta a küzdést. Semmit nem csinált a küzdés résznél, tehát meg kellet volna a küzdésen buknia. Megadták neki a fokozatot.


Sokszor rendkivűl gyengén teljesitő emberek is megkapják az eredményeket. Amikor finoman szóltam az edzőnek négyszem közt hogy adott személy elég gyenge még ö is elismerte. De kellenek neki az ilyenek mert ezek tartják fent a tagdijakból a klubbot. Hát köszönöm de inkább kitalálok magamnak egy stilust amit majd gyakorolhatok.

2023. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Többszörös magyar bajnok és nemzetközi meccsekről arannyal hazatérő U14-es karatesportoló hozzátartozójaként mondom: nem puhányság az, ha nem folyik vér :D


A WKF szabályrendszer szigorú és ez egy technikai sport- nem az a cél, hogy lerúgd a fejét, hanem PONT ott és pomt úgy érj hozzá, ami találatot jelent- ezt marha nehéz koncentráltan megcsinálni… aki nem hiszi, próbálja már otthon pörgőrúgással lekapcsolni a villanyt… :D

Ezeknek a sportolóknak már gyerekként olyan reflexe, olyan mozgása van, mit el sem tud a sok károgó képzelni… és igen TUDNAK erőből is rúgni, ütni, de a sport NEM erről szól… a sportbíró szubjektivitása meg bármilyen sportágra jellemző lehet.


..nem gondolnám őket elpuhultnak, de aki ezt állítja, az gondolom nem a fotelből nézi a meccseket, hanem elbattyog ugyanúgy topgimik mellett, egyetem mellett stb hajnalban meg késő este is edzeni arra a heti 10-12 órára :D

2023. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!