Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A hegymászók, csak olyan...

A hegymászók, csak olyan helyre mennek ahol előre kiépitett a kötélpálya? (nem tudom mi az én nem értek ehhez videókon láttam, hogy pl Everesten is van ilyen)

Figyelt kérdés
Sziasztok, én nem szeretnék menni, nem ezért kérdezem. Videókat néztem erről és láttam, hogy ilyen lelógó kötelek vannak vagy mik, és abba beleakasztanak valamit és úgy másznak. Bocsi az irásmódért nem értek hozzá nem tudom mi micsoda. Én azt hittem a hegymászók ilyenek nélkül mennek, szóval ez hogy van, csak előre kiépitett részeken másznak? köszönöm szépen.
márc. 19. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a hegymászók nagyrészt nem ilyenekkel mennek.


Amire gondolsz, az vagy a kereskedelmi mászás a Himalájában, ahol a pénzes, de egyáltalán nem felkészült turistáknak kötélpályát építenek ki a serpák, és oxigénpalackokkal, a serpák segítségével másszák meg a 8 ezres csúcsokat. Nyilván ahol ezek a kötelek fixen el vannak helyezve, ott a komoly, palackot nem használó mászók is használják, mert aránytalanul sok lenne egyes helyeken csak azért is kerülni.


Vagy a via ferratára gondolsz, ahol fix drótkötél fut a sziklafalon, amibe energiaelnyelő kantárt akasztanak, hogy ha leesnének, zuhanjanak földig, illetve a drótkötélt ér mászásra is használni.


Alap járaton sziklamászásnál éa hegymászásnál a mászók viszik fel a kötelet, éa biztosítják vele egymást. Akár úgy, hogy a lenti ember standból biztosítja a másikat, akár úgy, hogy a kettő vagy több ember össze van kötve kötéllel, és ha valaki esik,bazt megtartják (plm ha gleccseren hasadékba esne vagy jegmezőn kicsúszna).

márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen igy értem. (nekem ez tényleg csak annyi, hogy videót néztem róla)
márc. 20. 08:56
 3/5 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=wUIYcanPgCc&t=626s itt például ahogy nézem végig valami kötélbe kapaszkodnak, lefelé jönnek azt hiszem, akkor ez a nem profiknak van kiépitve?
márc. 27. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

A Mount Everest esetében a szezonban a serpák kiépítik ezeket a kötélpályákat, hogy rengeteg jól figyelő ügyfelet segítsenek fel. Ezek az ügyfelek többsége nem komoly hegymászó, hanem olyanok akik fejükbe vették, hogy megmásszák a világ legmagasabb csúcsát, és magas fokú asszisztanciáért fizetnek, teháw nem csak kötél, hanem viszik nekik az oxigénpalackot, viszik a cu cuccaikat, van aki még fűtött sátorért is fizet a táborokban.


De mivel rövid a szezon, és a legkönnyebb útvonalon építik ki ezeket a kötélpályákat, ezért nyilván a profik is használják, mert aránytalanul durva lenne egyes szakaszokon akár kicsit is kerülni, hogy saját kötéllel biztosítsák egymást vagy hogy kötél nélkül haladjanak. Nyilván ha nem a normálútnak nevezett legkönnyebb úton másznak, vagy nem egy ilyen népszerű hegyre, akkor nem használnak ilyen előre kihelyezett kötelet.

márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a videóba láttam létrákat, gondolom a Serpák teszik ki oda őket.
márc. 27. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!