Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikidoval mennyi idő alatt...

Aikidoval mennyi idő alatt tudom majd magam megvédeni utcán?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az aikido egy kiváló önvédelmi rendszer, nagyon hatásos, nem kell hozzá fizikai erő. A lényege hogy az ellenfél erejét, saját maga ellen fordítjuk, az ő kárára, a mi hasznunkra. Legalább 5 év kell, hogy olyan szintre juss, hogy utcán is tudd használni. Ugyanakkor eddzél keresztbe! Én 6 éve aikidózok és 4 éve Wing Tsun kung-fuzok, eme két harcművészet tökéletes párosítás és brutálisan lehet vele darálni. Teszteltem a haverokkal, egyik 4 éve thai boxol, másik 8 éve birkózik, a harmadik boxol 4 éve és mellette capoeirázik 2 éve (bár az még nem sok), mindegyiket megtudtam eddig lepni. Sokan lebecsülik az aikido-t pedig nem egy lágy filozófiai témákkal teli dolog, csak sokan félreismerik, túl misztifikálják. Kemény az aikido, aki már csinálja pár éve az tudja miről beszélek.
2010. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2010. nov. 13. 16:12
 3/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit edzel egy héten.


Kicsit szerintem lassabb, mint egy "csihi puhi" harcművészet, mint pl. box vagy thaibox, de én nagyon szeretem és szörnyen hatékony, ha keményen edzel.


Átlag heti 4-6 óra edzéssel én 2 évet tippelnék, hogy magabiztosan tudj védekezni.

Tipikus utcai kötekedők ellen, akik fogdosnak - lökdösődnek kifejezetten baromi jó!


8 éve nyomom kisebb-nagyobb kihagyásokkal.


Aztán csak óvatosan, a harcot amíg lehet kerülni kell!

2010. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 István02 válasza:

Szerintem az aikido-nem a leghotásossab takitikák közé tartozik az utcán az a baj hogy a fizikai erőnlét hiányzi belőle,mert ha egy srác bevisz folytóba akkor mit csinálsz??

Oké persze akik 30 éve nyomják annak lehet de ha 1-5 évig tolod nincs annira sok haszna mert Lassú.

én nemed az MMA ajánlom drága Orosz barátaink a thai box és a muai thai ból fejlesztették ki de ha az túl kemén(mert az) akkor inkább a thai box stb(én 5évet thai boxoltam aztán meg MMA áttértem és tetszik fittentart és még hasznát is veszed az utcán:) Sok sikert a választáshoz:)

2010. nov. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miaz, hogyha "bevisz fojtóba"?


Elárulom egy aikidosnak sokkal jobb, hogyha az ellenfél fojtófogásba akar vinni, minthogyha keményen elkezdene sorozni ütésekkel és rúgásokkal, azt nehezebben reagálja le az aikido, mint egy fojtófogást.

2010. nov. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 István02 válasza:
Nekem mindegy nem nyitok nyilvános vitát de az hótziher hogy mi nem tudunk semmit csinálni egy golyó előtt
2010. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
golyó ellen semmi se véd
2010. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mesélek egy érdekes történetet, ami talán jobb belátásra bír. (Egyik edzőtársam mesélte)


Egy 16 éves körüli srác aki 10 éves kora óta elég komolyan aikidozik ment az utcán, majd 2 izmos cigány belekötött és elakarták venni a telefonját meg pénzét. Ő mivel hiába aikidozott, de nem volt még ilyen szituációban eléggé megijedt és nem tudta kezelni (pedig amugy nem egy bes.arós típus). Az egyik mocskos cigány megakarta ütni erre ő alkalmazta amit tanult, megpróbálta kicsavarni a kezét és a háta mögé kerülni. De a dolog nagyon rosszul sült el, a cigányok sokkal erősebbek voltak és hiába a technika elkezdték ütni, rúgni ahol csak tudták, az aikidós gyerek meg nem tudott semmit se csinálni. Annyira összeverték, hogy aztán még ott feküdt egy ideig a földön és alig tudott haza menni.

Az a 2 tetves cigány nem tanult semmilyen harcművészetet, viszont erejük az volt és náluk mindennapi dolog az ilyesmi.

Szal ha azt akarod h megtudjad védeni magadat, nem elég elsajátítani a technikákat, de tökéletes fizikum és bátorság kell. E nélkül egy komolyabb konfliktusban semmi esélyed se lesz...

2010. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez minden harcművészetre igaz, nem épp aikido specifikus.


Főleg, ha egy 16 éves GYEREKET ver össze 2 kétajtós szekrény.

2010. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Huron válasza:
Minden harmuveszet legutolso dolga, a harc! Ellote FEJ! (felmerni a lehetosegeket a-z-ig!) Ha kell, tipli! MEg akkor is 'felmeres' es tipli, ha utnek feled a levegobe 3-at. A filozifia nem arrol szol, h fel kell venni a kesztyut! Es minden harcmuvesznek jo a laba = gyorsan fut!
2010. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!