Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Amugy karatét csináltam...

Akoska1 kérdése:

Amugy karatét csináltam -csinálok! bár gondolom azt mondod 41 évesen már ne kedzjek le belesemmibe nem? nálad hol van ju-jutsu edzés ha oktató vagyí? amugy a ju-jutsu az judo is meg karate keveréke?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne kezdenél már bele 41 évesen akármibe is? Én mondtam, hogy 120 évesen még a 200kg fogom fekve nyomni, nehogymár 41 évesen öregnek érezd magad.
2010. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bénabéla11 ***** válasza:
te figyelj már...hogy van ez a kérdés feltéve? eleje a végén vége az elején...most akkor mi a kérdés pontosan? ju-jutsuzni akarsz?...hihetetlen...
2010. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41 évesen nem vagy öreg -.-' vagyis jó nem vagy fiatal sem már de azért 41 évesen nem öreg az ember . szóval sztem simán elkezdheted ha akarod.
2010. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon elírtad.Ilyen fogalmazással 14 lehetsz,nem 41.
2010. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő. És nem, a ju jitsu nem a judo, és a karate keveréke, épp ellenkezőleg, ez ennek a kettőnek a gyökere. A karate a kínai ökölharc stílusokból, és elég sok ju jitsu elemből épül fel. A judo a ju jitsu sporttá szelidűlt változata, adiből kiszedték az ütés-rúgás, valamint az életveszélyes technikákat, és jó néhány apró trükköt (mint pl. az idegpontok megnyomását) ami nem állja meg a helyét egy biztonságos szabályrendszerben. Végezetül pedig az aikido a ju jitsu egy csiszolt formája, amiböl szintén elhanyagolták az ütés-rúgást és a földharcot (ez utóbbi, a judoban meg van, a karatéban már nem) és inkább a szép íves mozdulatokra, a dobásokra és karkulcsokra fektettve a hangsúlyt, így egy művészi mozgáskultúrát kialakítva. A laikus tényleg úgy hiheti, hogy a ju jitsu ezeknek a keveréke, egy hibrid stílus, de igazából pont fordítva van, a ju jitsut darabolták fel különböző részleteire. És ezt sohasem késő elkezdeni, főleg ha edzett karatés vagy.
2011. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!