Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen az a kick-box?

Milyen az a kick-box?

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy hogyan történik egy ilyen foglalkozás/óra, milyen kiegészítőkkel jár, mire jó ez, mennyire megerőltető, és minden egyéb fontos információra, mert kicsit tartok tőle :) (egy kicsit "gyámoltalan" fiú vagyok)


Köszönöm a normál válaszokat :)


2010. nov. 29. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia


Én 1999-2003-ig kick-boxoltam, de abbahagytam, mert szerintem agresszív sportág.

Ha jól emlékszem, futással kezdtük az edzsét. Utána különböző tornagyakorlatokat végeztünk. Főleg felülést, fekvőtámaszt, lengyelboxot és hídülést végeztünk, de gyakran volt olyan gyakorlat, hogy a bordásfal fokai közé kellett gyorsan, ököllel boxolni, úgy, hogy ne érjen a fokokhoz a kezünk, és ugyanezt rúgásokkal is meg kellett csinálni. Majd az óra vége felé csoprtos kick-box-gyakorlat volt, egymással kellett verekedni az órákon tanultakat alkalmazva. Elég kemény edzések voltak. Meg kellett tanulni japánul a számokat, és több szót is. Szereztem néhány csíkot (övre).

2010. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gregor László volt az edzőm.
2010. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
huh, ez így keménynek hangzik... Mondjuk az iskola maga elég ramaty környéken van, így elsősorban az önvédelemre mennek. Azt mondták, nekem hogy párban dolgozgatnak...
2010. nov. 29. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:

a edzés elején van egy kis futás, előre oldalt, hátrafele, karkörzéssel, egyenesekkel, stb. Ezután egy rövidhe izületi átmozgatás, derék könyök térd, egy laza nyújtás is jön.


Ezután erősítés, 100fekvőtámasz, guggolás, ilyenek. Aki nem végez időre, azt mindenki hasbavághatja, rúghatja, Persze nem szoktunk durvulni nagyon (azzal aki nálunk erősebb, a végén van bunyó ugyebár), bár a kezdők megkapják rendesen :D van úgy 2-300 felülés is,2 egyenessel a partnered hasára, aki a lábadon ül. :D fincsi.


Ezutá Gyakorlás van, zsákon, párban, stb. Edzés végén meg bunyó, jól lezúzzuk egymást...


Ennyi kb a kickbox. fain nagyon :D

2010. nov. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Meg kellett tanulni japánul a számokat, és több szót is."


Minek? A kick-box nem japán küzdősport...

2010. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)... Ezen a héten elmaradt, de nagy tartottam tőle, szal nem is éreztem jól magam elötte.. Nem baj , mad jövőhéten talán már lesz :)
2010. dec. 2. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol jársz te edzésre vazze? 100fekvő és 300felülés???? Szerintem te kamuzol. Ha elgondolkodsz akkor ezt csak egy olyan ember tudná megcsinálni 1,5 h alatt aki évek óta kondizik és edz. Ez egy kezdőt az első órán kinyírná. Mi 20-50fekvőt és 50-100 felülést szoktunk.
2010. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan rossz :)... Egyébként nem tudom mennyi fekvő volt, épp annyi amennyi kell,, mindenből egy bemelegítésnyi... Aztán mivel kimaradtam az előzőkből már most az edzőt kellett megboxolni, de persze ez is tanuló jellegű volt... Folytatom :) Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 14. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!