Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha elfogy a fehérjém és nem...

Ha elfogy a fehérjém és nem tudom szedni edzés után akkor miből vigyem be? és ha nem tudnám már szedni a fehérjét akkor nem visszaesnék hanem nem fejlődnék, igaz? Mert a fejlődéshez és a szintentartáshoz nem ugyanakkora mennyiség kell, igaz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
ugyan azt kérdezed meg 5x máshogy leírva..
2011. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bix ***** válasza:
100%

testsúlykilónként 2 gramm fehérje kell a tömegeléshez kb. van akinek kicsit kevesebb, nekem sajnos több... ha 1-1.5 köré esel akkor ideális esetben nem, vagy csak nagyon lassan nősz. alatta szénhidrát függő. ha viszel be elég szénhidrátot akkor nem valószínű hogy izmot bontana a szervezet. de ez alatt a szint alatt ne nagyon remélj komoly eredményt.


ha nincs fehérje porod akkor is be lehet vinni azt a mennyiséget (a kérdésből adódik hogy te még nem a 100+ kilós szekrény vagy:D) edzés után gyorsan felszívódó fehérjét kéne enni, és mellé valami szénhidrátot...


ha por formájában nincs rá keret akkor gondolom a hal mint olyan kiesik mint edzés utáni sos fehérjeforrás, akkor marad a tojás fehérje, a sárgájában sok a zsír... megfőzöd keménytojásnak, vagy megsütöd külön szétválasztva, végülis mindegy. mellé rizs, hamlet (puffasztott rizskarika kb:D) barnakenyér (bár ez lassab) vagy csúszhat egy kis maltodextrin, dextróz, ilyesmi. nem olcsó a sport tudom, de a fejlődés mindenek előtt:D

2011. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

egyrészt, az előző válasz,

másrészt, szerinted az élőlények miből fedezik a fehérjeszükségletüket? o.O de most komolyan??

évezredek óta mennek a kis emberek a Scitech boltba és veszik a kilós aminosavport???? ??????????????????????

egyél húst OMG ilyen emberek.. és kimegy az utcára neeeeeeee!

Csirkemellben van a ~legtöbb 23g fehérje/100g hús.

tojásban igazából alacsonyabb a relatív fehérjetartalom mert nagy a víztartalma. Bocs a tiszteletlen 2 sorért, de nem törlöm ki, reméle nem haragszol meg érte, hanem utánműveled magad bizonyos alaptémákban (nálunk általános iskolában a fő tápanyagcsoportok nagyon alaptudásnak számított meg itthon is megtanultam kisgyerekként)

2011. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!