Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » WTF vagy ITF Taekwondo?

WTF vagy ITF Taekwondo?

Figyelt kérdés

Kettő között mi a különbség az egyikbe több rúgást tanulnak..??


Magyarországon taníttanak ehhez hasonlókat:

http://www.youtube.com/watch?v=PUvtk0_zbqM&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=l_OHCjZnT4A


nem akarok versenyezni arra nekem most itt a karate,csak hobbiból csinálnám,oda vagyok a taekwondo-ért :)

csak késobb akarnám elkezdeni ezért érdekelne mit taníttanak ott és mi a wtf és itf kulonbsége?


2011. febr. 28. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

sajna nem nagyon. szóval nem kizárt, de nehéz lesz megtalálnod, meg talán bekerülni is.

úú nagyon fáradt vagyok, annyira hogy majdnem leszóltam a kaszkadőr harcművészt, de azért végignéztem és ezekkel a mozdulatokkal áttörhetné a védelmemet A KUNA MA TATA !

azért nem semmi :)

2011. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A különbség az az, hogy a WTF az inkább versenysport főként rúgnak benne, az ITF-ben már az ütéseken is van hangsúly, az ITF a keményebb.
2011. márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de az egyikbe tobb rúgástechnika van mint a másikba?

lehetséges...????

2011. márc. 5. 23:21
 4/6 anonim válasza:

Scott Adkins vegyes harcművészetet csinál, nem csak teakwondo van neki a retoárjába.. :)


Amúgy, Debrecenben van megfelelő képzés, csak azért tudom mert nekem helybe van, és elég magas szintű oktatás megy.


Különbség nemnagyon van, max annyi hogy versenyen nemnagyon van közeli harc, mert 1-2 rugás már döntő is lehet.

2011. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A taekwondoban 70-30 a rúgás-ütés százalékaránya hivatalosan. Igazából mestere válogatja, hogy ezt mennyire tartja be, de egyértelműen többet fogsz rúgni mint ütni.

A WTF-ben főleg versenyekre készítenek fel, míg ITF-ben nagy hangsúly van a formai dolgokon is. Hogyha van választási lehetőséged, és inkább hobbiból csinálnád akkor ITF-et mondanám inkább.

2011. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

WTF: ez az úgynezevezett "olimpiai Taekwondo"; egyenes vonalú egyenletes mozgás a jellemző rá (ez az ami nagyon szembetűnik elsőre!); más a küzdelmi rendszere, nincs fejre ütés!, full kontakt rendszerű, ebből adódóan komolyabb védőfelszerelés van (fejvédő, protektor, sípcsont és alkarvédő, szuszpenzor); kicsit más az edzőruha, más szakszavakat használnak, csak küzdelmi és formagyakorlat versenyek vannak, és ami még fontos ez DÉL KOREAI harcművészet. És ami még kimaradt és inkább szubjektív, hogy sajnálatos módon egyre inkább kezdi elveszteni a harcművészeti jellegét/szellemét és vált át küzdősportba.:( És megint egy szubjektív vélemény, szerintem itt könnyebbek voltak a formagyakorlatok.:D

ITF: hullámmozgás jellemző rá; a küzdelem nem full kontakt rendszerű, van fejre ütés, védőfelszerelés lábfejvédő, kesztyű, szuszpenzor ((egyébként igen érdekes egy WTFes és egy ITFes küzdelme egymás ellen.:D Ezt tapasztalatból mondom.:D)), más az edzőruha, más szakszavakat használnak, itt bőven lehet válogatni a versenyszámok közül (különböző formagyakorlat, különböző törések, küzdelem, tradicionális küzdelem, önvédelem), és ez ÉSZAK KOREAI harcművészet. És újfent egy szubjektív vélemény, nehezebbek a formák.:D De amúgy szerintem szebbek is.:)

Amúgy a két rövidítés ezt takarja:

WTF= World Taekwondo Federation

ITF=International Taekwondo Federation

És általában az WTFesek és az ITFesek baromira utálják egymást, ami azért elszomorító...

Amúgy a technikák sokszor majdnem ugyanazok, csak nagyon apró eltérések vannak.:) De persze nem mindenre igaz ez.:)

Én sokáig WTFeztem, de most nemrég ITFre váltottam át.:)

2011. ápr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!