Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az utolsó szamuráj című...

Az utolsó szamuráj című filmben amit a szamurájok a falujukban gyakorolnak az aikido, vagy ju-jitsu?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál linkelni?:)
2011. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Aikido nem lehet, mert azt a 20. században találta ki ueshiba. Egyébként a jujitsut módosította saját ízlése szerint (szerintem bénán).


Szal minden bizonnyal a szamurájok jujitsut gyakoroltak.

2011. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Annyira bénán biztos nem, mert dokumentáltan több ju-jitsu nagymester áttért aikidozni és később a hombu dojo alatt saját dojo-t alakított.


Kérdező:

Aikido-t biztos nem, mert az akkor még nem létezett. A kardos részek minden bizonnyal kempo technikák (Hiroyuki Sanada játsza a filmben a mogorva kardforgató mestert, a színész a valóságban is kempozik)

A pusztakezes harci jelenetek valószínűleg nem feltétlen korhűek, de nagyrészt ju jitsunak tűnnek.

2011. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Ez a te véleményed. Az enyém meg az, hogy bénán.


A gracie klán is átalakította a jujitsut. a BJJ megkerülhetetlen lett az MMA világában. Az aikidóval mi a szitu?

2011. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az aikidoból nincs küzdősport, mert túl sérülésveszélyes lenne.

Aki világ életében 2 percnél többet látott aikidoból az ezt nagyon jól tudja.


A BJJ csak és kizárólag a földharc része miatt van benne az agyonhypeolt MMA-ban.

Egy "mezei" japán Ju Jitsu mestertől előbb sz@rnám össze magam, mint egy MMA bajnoktól, annyi szent.


Nagyon jópofa küzdősport, szeretem nézni az interneten a meccseket. De ne hozzuk már azt föl eredményként, hogy ki vagy mi van benne az MMA-ban. Az nem eredmény. Ennyi erővel a shaolin templom papjai vagy a japán ninjutsu mesterek sem mutatnak fel eredményt a te felfogásod szerint, ami abszurdum.

2011. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
pedig én tökre azt hittem, hogy azért nincs aikidó verseny, mert ha az uke valódi, győzelemre törekedő ellenfél lenne, akkor nemis aikidónak nézne ki az aikidó, hanem mma-nak.
2011. márc. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem én soha, hogy miért olyanok akarják az aikidot mindig megmagyarázni, akik sose csinálták.


Az uke - főleg alacsonyabb szinten - valóban követi a partnert nagyon sokszor és nem ellenkezik. Ennek egyetlen egy roppant egyszerű oka van: Ha nem tenné akkor a (tapasztalatlan) tori véletlenül szilánkosra törné a kezét. Egy kick-box edzésen ha hülye vagy max orrbavágnak vagy bordán - combon rúgnak. Ami fáj de "nem gond". Ha dobnak rajtad egy kotagai-ashit úgy, hogy te tapasztalatlan vagy ÉS még ellenkezni is akarsz akkor úgy törik 2-3 helyen a kezed, hogy a villát is csak segítséggel fogod megfogni. De még az is elég, ha csak simán a dulakodásba rosszul esel, borda simán törik, ha fejre esel az meg nagyon-nagyon rossz. Én már törtem el aikido edzésen csontot (természetesen nem direkt) PONT AZÉRT, mert idióta volt az uke és "majd ő megmutatja" stílusban ellenkezett - csak nem elég jól. A technikát megcsináltam, ő az ukemunkát már nem tudta megcsinálni, sérülés lett a vége.


Pont ezért olyan az aikido KÍVÜLRŐL, amilyennek látszik. Mintha az uke hagyná magát és repülne magától. A valóságban félig-meddig repül is magától, de nem azért, mert amúgy nem repülne, hanem mert amúgy törött kézzel repülne...


Kedvenc idézetem, ilyenkor ezt szoktam mindig bevágni (egy angol hasonló témából)


Like kaftan07 said, this is an exhibition, not a fight. They are doing those flips and rolls to? move with the throw instead of having their arms snapped, or being slammed into the mat face first.


Yes, it does look like Pro Wrestling because they are doing it for the same reason. Just like stunt people as well. To avoid getting hurt.


I assure you if any of those moves were used on someone in a fight situation they would be on the ground with broken bones.

2011. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Az természetesen Ju Jutsu, a kardos részek pedig Kenjutsu és Iai Jutsu. Sokakat megtéveszt, hogy az aikidosok hakamát hordanak, (a ju jutsusoknál ritka, mert zavarná őket a földharc anyagban) és ezért a laikusoknak úgy jön le, hogy ezt csinálták a szamurájok. Néhány különösen hülye aikidoka pedig szintén ezt hangoztatja. Én ju jutsu-zom, és hát voltam aikido edzésen, nekem nem nagyon tetszett. Alapból nem elég harcorientált ahhoz, hogy közelharcra használták volna régen. Olvastam Ueshiba életrajzát, és szerintem ő az aikido mozgáskultúráján keresztül akarta átadni azt a felismerést amiben megvilágosodott (persze ez csak az én véleményem :P)


A lényeg: igen az ju jitsu volt, egy tapasztalt jitsus rögtön felismerheti a technikákat.

2011. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát azt tényleg nagyon hülye aikidoka aki azt mondja a szamurájok aikidoztak lévén mire kitalálták az aikidot addigra már régen nem is léteztek a szamurájok :)
2011. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig volt már rá példa:

'Az aikido nem a ju jitsu-ból fejlődött ki, hanem az ősi szamuráj kardforgatásból alakult ki'


"-.-

2011. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!