Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha elkezdek karatézni, akkor...

Ha elkezdek karatézni, akkor fejlődik a hajlékonyságom is?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni kyokushin karatézni, de nagyon merevek az ízületeim, sosem voltam hajlékony. Tehát fejmagasságomig nem tudok felrúgni, kb. mellkas magasságig megy maximum. Fog ez fejlődni idővel, vagy inkább válasszak olyan sportot, ahol nem fontos annyira a hajlékonyság? 20/F
2011. ápr. 18. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha eleget lazítasz,meg sokat gyakoroltatják edzésen a magas rúgásokat kb 3 hónap kilazul.

Azért mondtam konkrét hónapot mert lejött az egyik testépítő haverom edzeni hozzánk,nem kyo,de itt is van magas rúgás és kb 3 hónappal később lazán fejbe tudott rúgni,pedig 8-10 centivel magasabb is vok.

Iszonyat lassú és merev volt.

Mondjuk 8-10 kilót direkt leadott,uh 100%ot gyorsult is.

2011. ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdhetsz, ki fogsz annyira lazulni, hogy felrúgj a fejedig ;)

Habár ha alapból a hajlékonyság a célod, akkos szerintem pl. a taekwondo jobb választás lenne...

2011. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hmmm...

ha velem gyakorolnál és a fejemre rúgnál, akkor valószínűleg abban a pillanatban (csúnyán) padlóra kerülnél.

a harcművészetek nem arról szólnak hogy nyitott pontot hagysz harc közben. jó pár évig ne rúgj fejre :)

persze nyújtsd a lábad, mert jól jöhet az majd egyszer :)

2011. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a páros gyakorlatra értettem,kesztyűre rúgást fej magasságban.

Küzdelem közben kezdőként valóban nem érdemes magas rúgást erőltetni.

Hiába lazul ki,még nincs meg a stabilitás és ha nem elég gyors azonnal kirúgják a tartólábad.

2011. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok én senkit fejen rúgni, csak ez egy jó példa volt a hajlékonysághoz. :) De akkor megnyugodtam, köszi a válaszokat!
2011. ápr. 18. 12:27
 6/7 A kérdező kommentje:

Elmentem edzésre, de nem erre számítottam. Mintha sem az edző, sem a diákok nem vennék komolyan. Elröhögcsélnek, elhülyülnek, nem valami komoly.

Meglesem a shotokan és a muay thai edzéseket is, hátha azok komolyabbak.

2011. ápr. 19. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as nem tudhatod milyen gyorsan ruglak fejen és mikor és közben olyan K.O-t kapsz hogy nem tudsz semmit se csinálni velem.
2017. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!