Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Testépítők ez az edzés terv...

Testépítők ez az edzés terv kezdetnek megfelelő? Azonnali Segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Hétfőtől szombatig este 7-től 9ig ez az edzés terv kezdetnek megfelelő vagy azonnali módosítás ?


Mielőtt el kezdeném le írni az edzés tervet hozzá szeretném tenni hogy 3an csináljuk 2 barátommal és jó magam és elősször le írnám az adatainkat magunkról : Jó magam : magasság 182cm súly 94 kg , 1ik barátom : 170cm súly 60 kg , második barátom : 186 cm súly : 65 kg és most jön az edzés tervünk.


Bemelegítésként felváltva a rúddal szoktunk ami 10kg ebből 5x5. Aztán ugyan így fekvenyomás 20kgval 5x2 , 25kg-val 5x3 , 30kg-val 5x4 , 35 kg-val 5x5 , ha ezek meg vannak 2 darab 1 kezes súlyzóval piramis-t és tárogatást szoktunk 3,5 kg-val majd növeljük 5kg-val és ebből a sorrend így halad : 5x3 , 5x4 , 5x5 , ha ez meg van ugyan ezekkel a súlyokkal ugyan ebben a sorrendben bicepszre 1 kis padon szabályosan edzünk , ha ez mind meg van kb 1,5 óra alatt zárásnak újra fekvenyomás 45 kilóval 3x2-t ezután 50 kilóval 3x3-at majd 55kilóval 3x4-et. Majd pihenünk 1 kicsit maximum 5 percet és jön az elliptika gépen sorba felváltva 5 perc torna majd a futógépen 5-8-10 perc kb. Nagyjából ennyi lenne az edzéstervünk ezt el neveztünk A hétnek a B héten is ugyan ez van csak ott 1-2 módisítás pl piramis helyett tárogatás és különféle bicepszezés persze sorrendben és súlyok emelésével és természetes ezután megint elliptika gép és futás. Meg kérném kifejezzeten a hozzáértőket és a kedves testépítőket hogy kommenteljenek nekem hogy ez az edzés terv amit jelenleg csinálunk céleszerű lessz e és hát jó lessz e ha nem meg kérnélek titeket módisítsatok rajta. Előre is köszönöm :) 19/F


2011. máj. 31. 14:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és el felejtettem hozzá tenni hogy a 2 barát az a B héten napi 2 nyers tojást meg iszik reggelenként és az edzés után fürdés előtt 50 hasprést és 50 fekvőtámaszt is csinálunk :) Még annyi lenne a kérdésem hogy a 2 barát reggel vagy edzés előtt pár órával igya meg a 2 nyerstojást ?
2011. máj. 31. 14:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak poén?
2011. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerinted informatika órámon arra van időm hogy fel jöjjek ide és 10 percet ki hagyjak az órai anyagból hogy poénkodjak ??? Ilyenek ne is kommentezenek PLS !
2011. máj. 31. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:

mark86


kezdésnek tökéletes! egy évig nyomjátok!

edzés előtt egy nyers tojás,edzés után 3 lenne a megfelelő

(edzés után+2 evőkanál kristálycukor is mehet!)

45kilós fekvenyomás legyen inkább 2x3 és a futógépen

menjen 10 perccel több! apihenések lehetnek 6-8 percek hogy közben regenerálódjatok!

nagyon sok sikert kivánok nektek tiszta szívből: mark86!

2011. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. máj. 31. 15:03
 6/10 anonim ***** válasza:

mark86


igazán nincs mit! :)

2011. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mrolympia


Tuti poén kérdés...ennyire hülyék nem lehettek. [link] olvasd el.

2011. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez miiiiiiii??????????? Jézusom, most vagy én értem félre, vagy annyira sötétek vagytok, hogy az már fáj.

Mia z, hogy 20 kg-mal 5*2? Aztán 25kg-mal 5*3 ??

Mivan?

Odamentek a fekve nyomó padhoz, belevertek vagy 20at a sima rúdba ,hogy bemelegedjen az egész nagyjából.. Persze előtte mehet a kar/váll/alkar/csukló körzés, hogy az ízületek is némileg bemelegedjenek...

Amúgy pedig én még 10 kilós fekve nyomó rudat az életemben nem láttam, pedig már kismillió teremben megfordultam. 20as van meg 30as... Na mind1

A rúd után ráraktok egy akkora súlyt amivel még megy a 15 ismétlés, majd emelitek annyival amennyivel megy a 12 majd 10 és 8 és 6. Folyamatos súly emeléssel természetesen. Az a lényeg, hogy azzal a súllyal amelyikkel már csak 6 megy, azzal tényleg csak 6 menjen és az is pici segítséggel mondjuk...

Aztán a tárogatás.. Sima padon vagy enyhén döntött padon történjen, de lehet csigán vagy gépen is oly mind1, viszont ez a ismételt rengeteg szorzásos agymenés megint nem kell ide.. 4* 12öt tárogattok mondjuk 6-8 kilós kis súlyzókkal avagy a csigán a megfelelően kiválasztott mennyiséggel és kész.

Amúgy pedig mellre, nem elég ez a két fajta gyakorlat. Nagyon nem!

Ferde padon is kínlódni kell, sőt ha lehet akkor több fokban... Én 30 -45 - 60 fokban is végigtolom... A struktúra hasonló, annyi különbséggel, hogy rúddal már nem kell illetve annyi kilóról kezdjétek amennyivel a 12 megy. aztán 10 8 6 és lehet állítani a dőlés szöget.. Érdemes smith gépen csinálni, mert ott lehet ugyebár.. (Erőkeret vagy ki tudja még, ki, hogy ismeri..)

Aztán az áthúzás sem árt a tárogatás mellett vagy után/előtt...

A gyakorlatok között csak annyi pihenő idő legyen, amennyit az egymás közti váltások nyújtanak nektek.. Tehát az kb másfél-2 perc max.

A bicepszre pedig kis súlyzóval lehet beforgatva, kalapálva meg ülve koncentráltan is tolni valamit, de lehet rúddal is erőlködni.. A folyamat itt is hasonló legyen, mint ahogy azt leírtam. Magas ismétlésszámról egyre kevesebb és kevesebb, viszont egyre több kilóval.

A futógépet pedig, én a legelejére raknám, mert legalább felpumpálja a pulzust az edzéshez... Már, persze abban az esetben, ha ilyen 10 perceket kocogtok rajta..

2011. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mark86


a nyers tojás nem tűnt fel senkinek? tiszta rocky! :D

2011. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
De ki az aki ir vagy 50 sort h át b*sza a másikat és ha komolyan gondolták?:D:D ti meg itt kinevetitek őket.... ejj ejj:D
2011. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!