Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ökölvívás+Szabadfogású Birkózá...

Ökölvívás+Szabadfogású Birkózás vagy a Brazil Jiu-Jitsu+Muay Thai kombináció a jobb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése. Attól függ mire. Mert mondjuk ha MMA-zni akarsz, akkor a BJJ-muay thai a legjobb kombináció, mert ott ketrecben szabályok között megfelelő ruhában ás előtte nyújtással bemelegítéssel, sokkal hatékonyabb mint a boksz-birkózás kombináció.


Utcai verekedésre, viszont az első kombináció az üzembiztos, ugyanis utcán ütni kell és test-test ellen küzdeni. Betonon nem lehet BJJ-zni, és a rúgás-centrikus thai box sem hatékony farmernadrágban, cipőben és kabátban. A BJJ inkább speciális földharc, a birkózás pedig kevésbé földharc inkább test-test elleni küzdelem, amit állóhelyzetben is lehet hatékonyan alkalmazni. Az ökölvívásban pedig az ütéseken van a hangsúly, tehát utcára az a jó.

2011. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt kifelejtettem, hogy utcán is úgy hatékony a boksz-birkózás kombináció, ha a támadó fegyvertelen. Például kocsmai verekedés 1 az 1 ellen.
2011. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik verzió két hatalmas (MMA-ban bevált aláírom), utcán majdnem hasztalan és pluszba itthon rosszul oktatott divatbunyó.

A másik meg egy itthon nagy hagyományokkal rendelkező, jól bevált és remekül oktatott küzdősport. Szerinted?

Én az utcára tuti a box-birkózást választanám. Ringben meg egyértelműen BJJ+TB divatbunyó ide-vagy oda...

2011. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdésedre: Ökölvívás+Szabadfogású Birkózás

Megtanulsz ütni és a test-test elleni harcban is jeleskedni fogsz!

Jó magam kombinációja: Kyokushin Karate+Wing Tsun Kung Fu

2011. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem, szerintem inkább a Muay Thai + Szabadfogású birkózás lenne a nyerő szerintem.

Az egyetlen gond a BJJ -vel van, mivel utcán nemigazán használható.

2011. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A muay thai az pont nem jó utcára egyáltalán, mert rúgni nem lehet utcán, pláne farmergatyában és cipőben, térdelni sem jó mert alulról térdhajlatnál elkapják a lábadat és már a földön vagy. Kocsmában székek között, vagy utcán szűk kis sikátorban hol akarsz rugdosni? A thai boxolók is csak meccsen tudnak rúgni hatékonyan, mert előtte nyújtógyakorlatokat végeznek és thai box nadrágban vannak mezítláb, utcán erre nincs lehetőség. A thai boxolók kézzel gyengék, ugyanis a muay thai az rúgás-centrikus stílus. Utcán nem rugdosni kell, hanem ütni. Rúgásközben egy lábon állsz ami instabil állapot, ha utcán meglöknek miközben rúgsz, akkor borulsz (meccsen nem, mert K1-ben tilos lökni, ezért is tudnak hatékonyan rúgni.) Az utca az nem ring!

Szóval: Ökölvívás+Szabadfogású birkózás.

2011. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

A taekwondo, az a rúgás centrikus, a thai boxban az ütések is rendkívül fontosak, tulajdonképpen a modern muay thai kéztechikái szinte teljes egészében a boxra épülnek, éppen ezért jó utcára is.

"térdelni sem jó mert alulról térdhajlatnál elkapják a lábadat és már a földön vagy"

Én erre rohadt kiváncsi vagyok. Ez annyira kivitelezhető kb, mintha azt mondanám, hogy nem érdemes felütést használni, mert könyökhajlatnál elkapják a kezed és földre visznek...

2011. jún. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
box + birkózást mondom én is igaz én akkor is ha ringben akarsz küzdeni mivel a thaibox bjj oktatás színvonala megsem közelíti az előbb említettekét az igaz hogy mástészta ha kapsz egy olyan ellenfelet a külföldön tanult thaibox + bjj-t de a hazai szintet nézve még így is ez a legcélravezetőbb.
2013. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a box és a birkózás a jó. Semmi más nem jó. Minden más egy nagy kalap sz*r.
2021. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!