Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Erősítést. Általános kérdés....

Erősítést. Általános kérdés. Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Erősítést végzek. Elsősorban küzdősportot űzök, de szeretnék javítani az erőnlétemen, valamint egy kis tömeget is szívesen szednék magamra.

utána olvastam a súlyzózásnak, és az "egész testes" edzőprogramot választottam, mert így hetente 3x tudok megedzeni minden számomra fontos izomcsoportot.


Alapgyakorlatokat csinálok:

fekvenyomás, kétkezes bicepsz, +1 szabadon választható tricepsz gyakorlat.


Tegnap észrevettem amikor a terem egyik végéből a másikba vittem egy 18 kilós egykezest, hogy eléggé "nehezen" cipeltem. Lehet hogy hülyeség de úgy gondolom hogy egy erős embernek úgy kéne vinnie egy 20 kilós súlyzót is mint egy átlagos férfinak egy 10 kilósat...

hogyan javíthatnék az átlagos erőnlétemen? úgy értem az általam felsorolt gyakorlatok specifikusak, és ennek az elvégzése nem kölcsönöz nekem olyan erőnlétet amilyet szeretnék.

milyen súlyzós gyakorlatokat csinálhatnék még? mivel érdemes kiegészítenem?


figyelem! nem testet szeretnék építeni, tehát ne legyetek vaskalaposak, csak egyszerűen még keresek vagy 2 gyakorlatot, amik nagyon hatásosak az erőnlétre nézve.


2011. júl. 31. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A láb hol marad? Minden mozgás a lábakból és csípőből indul, mint küzdősportoló ezt tudhatnád, hisz elvileg meg tanultál ütni és nem kézből kapálózol. Kezd el guggolni. emellett hasizom gyakorlat sem árt, illetve ha a gerincedre is szükséged van hosszú távon a gerinc környéki izmok edzése sem árt például híddal.

Jelenleg különböző okok miatt(ezek mindig kifogások a véleményem szerint úgyhogy teljes erőbedobással dolgozok a csorba kijavításán) nem vagyok csúcsformában, de egy 16 kilós kettlebellemet nem okoz gondot ide oda vinnem, esetleg edzés után, mert elég gonosz szerkezet.

Ezek mellett legyen normális kajálásod. Én sem vagyok testépítő úgyhogy a további magyarázatot meghagyom a hozzáértőbekknek.

2011. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Láb: edzésen számtalan guggolást és mindenféle kombinált lábgyakorlatot csinálunk. ezenkívül biciklizek és futok néha.


nekem sem okozott gondot a súlyzó cipelése. nem is ezt írtam!

csupán annyit írtam, hogy sokkal könnyebben is mehetett volna...

mindegy

2011. júl. 31. 11:31
 3/4 bix ***** válasza:

megszokja a kezed. idő kell neki. teljes testes edzésbe nálam beletartozna a hát a váll és a törzs összes izma is...

én ezekre is keresnék pl bodybuilderen gyakorlatokat. pl tök alap kéne legyen a hiperhajlítás, húzódzkodások, tolódzkodások oldalsó hasizmok.

2011. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Body builderen csak izom növelés van neki viszont erő/erőnlét is kell küzdő sporthoz am. néz körül testsúlyal való munkák terén nagyon sok jó feladat van ami nem csak izmosít hanem erősít is és kevésbé statíkus /bár még azért eléggé a statikus kategóriába tartozik mint minden kondi .
2011. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!