Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Csonthártyagyulladás a sípcson...

Csonthártyagyulladás a sípcsontban. A lábfejet mozgató/kontrolláló izmokat meg tudom erősíteni valamilyen módon anélkül hogy futnék?

Figyelt kérdés
Elkezdtem futni járni előtte 6 évig úsztam és a futástól elég hamar csonthártyagyulladást kaptam a sípcsont belső részén. Eltört a kezem így pihent a lábam 2 hónapot és valamilyen regenerálószert is ittam amit orvos írt fel majd utána szintén orvosi tanácsra terepen kezdtem futni óvatosan mert elvileg megedzi a lábfejet mozgató izmokat ami szükséges a futáshoz mivel high impact sport, viszotn én úsztam ezért nálam ez elmaradt de sajnos a terepen is kiújul a csonthártyagyulladás. Mit tegyek?
2011. aug. 4. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Csonthártya gyulladás makacs dolog. Ha érzékenyebb vagy a dologra akkor kb. esélyed sincs, nagyon hamar krónikussá válik és akár 3-4 év után is pár alkalom után kiújul. Ha szerencséd van hozzászokik egy idő után, kend kenőccsel és füvön fuss.
2011. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedek már 3 hónapja.

Ezen a héten már tudtam ugrókötelezni egy rövid időt,de a kocogás még nem megy.

Jegelni kell,de olvasd át ezt is-

[link]

2011. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Esetleg a mezitlábfutásról tudtok valamit?

2011. aug. 4. 18:19
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez lesz az:

Asztal szélére ülj, vödör fülét a lábfejedre akasztd, majd a lábfejeket feszítsd hátra 3x10 ismétléssel. Víz mennyiségét fokozatosan emeld, mindig csak annyit, hogy ne fájjon.

2011. aug. 5. 13:49
 5/7 A kérdező kommentje:

És még valami.

Nagyon olvassátok el mert döntő fontosságú a futásnál:

[link]

És ha nem hiszitek hogy sarokra kell érkezni.

http://www.youtube.com/watch?v=mZoLu-wV98Y

2011. aug. 16. 08:45
 6/7 Kabai Péter válasza:

Én nem hiszem el, hogy sarokra kell érkezni :-), ha 30 év futás után még fel akarsz lépcsőzni az emeletre.

http://www.youtube.com/watch?v=7jrnj-7YKZE

Ha nem tudsz angolul: mérték a becsapódás erejét mezítlábas és cipős futásnál + megvizsgálták egy csomó cipőt nem hordó afrikai stílusát.

2012. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szerintem az ironmanes linkemnél kimaradt a sarok előtt egy 'nem' mert én is ezt vallom.
2012. aug. 23. 14:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!