Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy lánynak melyik harcművésze...

Egy lánynak melyik harcművészet ajánlatos?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék tanulni, amivel bármikor megvédhetem magam. Már 8 éve atletizálok, tehát az állóképességemmel nincs gond, de egy kicsit mást is szeretnék.


15/L


2011. aug. 6. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Krav-maga. Lánynak, fiúnak egyaránt.
2011. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A legpraktikusabb egy nőnek a kali késharc.

Nem kell hozzá erő,különösebben nagy állóképesség sem.

Ha meg jön a támadó szépen kiszabod.

2011. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jujutsu. Ha jó ügyvédeid vannak, vagy csendesen, tanúk nélkül dolgozol akkor a kali is alternatíva. Jujutsuban eldöntheted megölöd -e, megvakítod, eltöröd pár csontját vagy valami lágyabb dolgot müvelsz vele késharccal ezt nehezebb igaz kés ellen hatásosabb,de egy jól forgatott hosszú/rövid bot sem utolsó amit a jujutsuban megtanulsz használni. A pusztakezes lefegyverző technikákat kés ellen utolsó esetben érdemes használni, bizonytalanul nem elég gyakorlattal önveszélyes. Önvédelemben nem árt, ha nem tartasz magadnál okos telefont, meg nagy értéket csak feláldozható dolgokat. Pl nekem van egy régi nehéz telefonom első dolgom a szeme közé vágni a támadónak és csak pár száz forintot buktam vele.
2011. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
tekwando? én mondjuk boxolok meg néha mma-zok de ez más, meg én nem azért csinálom, hogy megvédhessem magam
2011. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én Budo Taijutsu-ra járok.

Nagyon jó,mert a mindennapi életben előforduló lehetőségből tanulsz meg védekezni.

Megtanítják,hogy véd meg magad ha hátba támadnak,és nincs semmid csak egy esernyőd.Vagy amikor valaki késsel támad neked...

De ajánlom az Aikido-t is.

2011. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 N0rbi04 ***** válasza:
Wing Chun-t ajánlom(nem Tsun). De fő, hogy olyan legyen aminek át tudod venni a szellemiségét. Ha nem tetszik, hagyd ott nyugodtan, keress tovább. Egy edzésből nem lehet leszűrni mi az ami jó neked.
2011. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nézz körül a lakhelyeden és azt válaszd, ami illik a testfelépítésedhez, szellemiségedhez, ahol jó a hangulat, mindenekelőtt megbízható a mester. Én a Ju Jitsu-ban találtam meg mindezt, csak ajánlani tudom
2011. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Krav maga önvédelemre tényleg jó. De csak arra. Taekwondo azért lehet jó, mert rúgás-centrikus, így egy gyors atlétalány ötször fejbe rúgja a támadót, mire felemeli a kezét, meg a kisebb tömeged miatt jobb rúgnod, mint ütnöd. Koykushin karate is használható lehet, de ahhoz sokkal több idő kell elsajátítani. A földharc centrikus stílusokhoz nem árt, ha van egy kis tömeged, könnyebb földre vinni a támadót, de az atlétalányok általában kicsik ilyen téren.

A kung fu ágai (pl.: wing chun) jó kéztechnikát adnak az ütések kivédéséhez, de kontrázni nehéz belőlük, inkább aikido akkor.

2011. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én is Taekwondozom és egyetértek Szellemzsiráf válaszával.Én 160 cm vagyok,de simán fejbe rúgok egy tőlem jóval nagyobb embert is!XD Önvédelemre is jól használható,bár nagyon sok múlik azon is,hogy milyen mestereid vannak.
2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Wing Tsun kung fu-t ajánlom, jártam 3 évig egyesülethez, csak ajánlani tudom. Lányoknak főként mert egy nő alapította. Kb. tiszta önvédelem, nem pörgőrúgásokkal meg szaltóval szórakoznak, ezért kortól is független :D

keress rá neten..

2011. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!