Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók/harcművészek!...

Küzdősportolók/harcművészek! Megverekednétek egy szumóssal?

Figyelt kérdés
Egy profi komolyabb tudású technikás szumóssal aki fiatalabb és ereje teljében van, egy 190 cm magas 140 kg-os japán szumó bajnokkal megküzdenétek?
2011. aug. 29. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Te a porsche-dal nekimennél egy kamionnak?


A sumo-sok nagyon kemény és szívós gyerekek, nem sok esélyed van ellenük, ha csak nem tudsz pontosan támadni az életpontokra. Régen a jujutsu-sok és a sumo-sok rendszeresen megküzdöttek egymással, noha sokszor nem a dojo-ban, hanem az utcán tömegverekedés formájában. Ezenfelül sok jujutsu-s kért tanácsokat sumo-soktól, hogy sikeresebbek lehessenek randoriban.

2011. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
tanulság miatt igen, kérdés milyen szabályokat raksz be.
2011. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fodor Zoé válasza:
100%

Még ha a saját felszerelésemmel is, még akkor sem...

17/L vívó

2011. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én igen... A szumósok nagyon erősek, és hajlékonyak, viszont csak egy irányba tudnak mozogni, ha oldalra kitérsz ellenük, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Ezen kívül az állóképességük nagy nulla, félperc alatt kifáradnak. Ha én ilyen szituációba kerülnék, egyből oldalra mozognék, miután megindult, és a térdét próbálnám elrúgni. Ha sikerül,nyert ügyem van,ha nem, hááát.... Kétesélyes, mert elkaphat.

Viszont egy komolyabb ember ellen vajmi keveset ér a szumó: http://www.youtube.com/watch?v=WR6ghxKP4rQ


http://www.youtube.com/watch?v=3HUGL-n7KVg&feature=related


De ott van Royce Gracie is, aki kb harmadakkora, mint Akebono, mégis lekopogtatta, pedig a szumós földre vitte!

2011. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

jóóó, ekkora zsírtömeggel mozogni...

azért hogy Sapp is eltörpül valaki mellett, ez igen kontrasztos :D

bunyó meg mindíg kétesélyes, csak van, hogy az egyik esély sokkal nagyobb :)


egyébként, mi jut eszembe. aki látta a Kunkli vs. Sapp meccset, szerintetek mennyire volt bunda?

nekem picit pankrátorosnak tűnt. (nem azért mert szuper atléták, most a forgatókönyvre értem)

2011. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kit érdekelt magyar nyert :D
2011. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na álljon meg a fáklyás menet!

A Gracie azért verte meg földharcban az Akebono-t mert az Akebono már ekkor igen öreg volt és beteg, ugyanis, a meccs után 1-2 éven belül meghalt! Jó pénzért elment kifeküdni egy MMA meccsre. Ezen a videón már az öreg és legyengült beteges Akebono-t látjuk.

De amikor még fiatalabb volt és ereje teljében volt, akkor igen kevés K1-es és MMA-s tudta volna vele hatékonyan felvenni a versenyt, csakhát amikor fiatalabb volt akkor kizárólag a szumóval foglalkozott, és akkor kezdett el foglalkozni az MMA-val és a K1-el amikor kiöregedett a szumóból.

Szóval a kis BJJ-s Gracie ne örüljön a kis brazil fejének annyira, mert az nem nagy dicsőség, hogy egy elhízott, kiöregedett beteg embert nehezen (!) legyőzött. Akebono-nak már akkor megmondták, hogy nincs sok ideje hátra, de hát ő mégis űzte a sportot. Bár K1-ben és MMA-ban Akebono nem volt egy nagy szám, ez igaz. DE! Akebono egy szumólegenda Japánban. Ő a szumóban egy ugyanolyan híres és elismert ember, mint az ökölvívásban a Tyson és az Ali.

Szóval Akebono-nak jár a respect!


Másrészt, régen a szamurájok idejében a jó szumósok a hadseregben szolgáltak, volt egy speciális láncos-buzogányuk, amivel harcoltak és az ellenséges lovassági rohamok ellen vetették be őket. Amúgy pedig, régen Japánban a ju-jitsu mesterek és a szumósok sokszor küzdöttek meg egymással, ráadásul kértek is egymástól tanácsokat.


Azok akik kimerik pökhendi módon jelenteni (csak azért mert tájboxol vagy karatézik 2-3 éve), hogy ők megmernének küzdeni egy szumóssal, azoknak mondom, hogy vegyék ki a biliből a kicsi kezüket és felejtsék el.

Nekem 2 évvel ezelőtt megadatott az a szerencse kint Ruszkiban, hogy megnézzek egy szumó edzést japán szumósokét, én ott samboztam hát edzettem az egyikkel, jobb ha nem tudjátok, hogy milyen az amikor izomból nektek jön és rátok esik, a levegőt se beszívni, se kifújni nem tudjátok, ráadásul fáj minden izmod és ízületed, ja és én is 97 kg voltam akkor. Profi orosz combat sambo mesterek (akik kiképzőtisztek) is fájlalt végtagokkal hagyták el a termet.


Szóval egy fiatal ereje teljében lévő jól képzett profi szumós ellen egy BJJ-s Gracie-nek szinte semmi esélye sincs, utcán pedig (ahol a BJJ sz@rt sem ér) meghalna a Gracie és az összes jól menedzselt K1-es huszár.

Az eredeti szumó az nem csak annyi, hogy látsz két nagydarab hájas pelenkás japán ürgét egymást lökdösni. A szumóban igen sok minden van, nem csak lökések, hanem ütések, fogások, gáncsolások, elvezetések, hárítások, gáncsolások, légzőgyakorlatok..stb. Láttam, hogy hogyan edzenek. Egy képzett japán ju-jitsu mesternek vagy okinawai karatésnak sem egyszerű feladat egy jó szumós.

2011. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egy valamit kihagytam....

Szevasz Aczél!


Késes Krisz

2011. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

csáo Krisz!

nem is kellett volna az aláírás. én pont ezért lennék kíváncsi egy szumó harcosra, amit itt is leírtál (meg nekem is).

2011. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ha a sumó-s ugyanolyan súlyba lenne mint én akkor simán, sőt akkor igen.
2011. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!