Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyek jó késharc stílusok...

Melyek jó késharc stílusok amit oktatnak?

Figyelt kérdés
önvédelemre tehát kézből kicsavarás is és megmondják mi okoz gyenge vagy erős sérülést
2011. okt. 16. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na de várjál már.

Van a késharc,ami foglalkozik kés elleni védekezéssel és késharccal,vagyis támadással is.

kali,scherma,katonai késharc-kézitusa

Utóbbiból rendeznek versenyeket is.

És van ahol oktatnak kés elleni védekezést is,de magát a késharcot nem.

defendo,modern defendo,aikido,krav

2011. okt. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló nagyon jó 2 csoportot hozott létre.

az egyik, amit gyakorolj, és akkor növeled az életben maradási esélyeidet, és a másik, amikkel meghalsz, ha le akarnak szúrni. (aikido kényes pont, én a magyar aikido-ról írtam most!)


ilyen kés kicsavarást meg felejtsd el, 5 év gyakorlással talán azt elérnéd, hogy egy balfax késelőt lefegyverezz, de ugye ilyen meg nem fog fegyvert rántani rád. komoly gyakorlással hosszú évek alatt lehet megtanulni azt, hogy te vágd meg az ellent és ne téged vágjanak meg, mondom ezt úgy, hogy neked is kés van a kezedben.

puszta kézzel vastag pulóver (láncing) kell, jó mozgás lekövetés, és persze gyakorlott rágástechnika térdre - lágyékra. mondjuk ez az én stratégiám, hozzá teszem létezik más is.

2011. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A wing tsun-ban is van kés elleni harc és késsel való támadás,csak nem olyan hatékony mint pl. a kali
2011. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
engem már támadtak meg késsel és simán leszereltem mind a kettőt(wing tsun)
2011. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
idézet magamtól "komoly rágástechnika" elgépelés FAIL.
2011. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
XD rágásteknika lágyékra XD
2011. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen.. olyan dolgok történnek harcművészetekben, amit józan ember el se' képzelne O_O
2011. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tothmihaly válasza:
Nos az én barátaim a Sayoc Kali késharcoktatással vannak megelégedve...
2014. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!