Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Birkózó VS. Savate-os? Melyikü...

Birkózó VS. Savate-os? Melyikük győzne?

Figyelt kérdés

Egy 105 kg-os, 180 cm magas profi fehérorosz szabadfogású birkózó egy 90 kg-os 195 cm magas francia profi savate harcos ellen. Szerintetek melyikük győzne? Indokot is kérek szépen!


(elméleti kérdés)


2011. okt. 20. 15:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mik ezek a kérdések ? Komolyan mondom mindenki rpgnek nézi a különböző stílusnak .Amelyik jól ismeri a saját és az ellenfele stílusát valszeg az nyerne ,de még így se biztos dolog , mert bármit belehet nézni . Ez olyan mintha azt vennénk alapúl ,hogy aki gép pisztolyal van az tuti lelövi azt akinél karabély van .
2011. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

amelyikük profibb.. és persze függ a helyszíntől, szabályoktól is.

szűk helyen lehet, hogy a birkózó nagy előnyhöz jutna, egyszer kell jól elkapnia a savate-ost, és vége lehet.

ugyan akkor, ha van hely, a savate-osok is rúgnak lábra, ezzel pedig elég szépen távol lehet tartani egy embert. a távolság pedig az ő részére billentené a mérleget. nagyon kétesélyes, nem szabad elfelejteni, hogy mindkettő stílussal lehetne ölni, ha kivesszük az ésszerű szabályokat.

2011. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Attól függ,miből indulink ki.Ha normál birkózó kezdőpozícióból(tod amikor az egyik bepucsít,a másik meg átfogja,nemtom mi a neve),akk a birkózó,mivel a francia boxos nem tanult földharcot,ezért nem tudna fölállni,és a birkózó elpusztítaná a talajon.Ha viszont állásból indítanak,akk sztem a savate-s.Lehet azzal jönni,h a birkózó földrevinné,de a francia boxos nem engedné oda.Rugásokkal egyszerre sebezné és távol is tartaná a birkózót.


Szal eredmény:


Földről indulva a birkózó szétkapná a savate-st,de állóharcban a savate-s rendesen elgyepálná a birkózót.Utcai harcban(mma,k1,stb) a savate-s ra fogadnék.(a fent említett indokok miatt.)

2011. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha a birkózó elkapja akkor, úgy földhöz vágja a savate-ost, hogy eltörik a bordája, vagy kap egy bikaerős fojtószorítást, akkor vége a dolognak.


Viszont ha a savate-os a lábával kellő távolságot tud tartani és szétrúgja a bokáját és/vagy a térdét, majd közelről lezsákolja a birkózó arcát kézzel akkor a savate-os nyer.


Aki a gyorsabb az nyer. És az veszít aki hibázik.


Késes Krisz

2011. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Carbon!

mma-ban nagyon gyakran földre viszik az állóharcosokat.


csá Krisz!

2011. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Egy kocsmai bunyóban a székek és az asztalok között, ahol a savate-osnak nincs helye rúgni, ott a birkózó kinyírja, beburítja az asztalok közé, aztán annyi. Ha a focipálya közepén bunyóznak akkor a savate-os nyilván szétrúgná.


Én birkózással is foglalkozom (8 éve, szabadfogású birkózással). Egyik barátom savate edző. Én 90 kg vagyok és 175 cm magas, Ő 190 cm magas és 105-110 kg körül mozog, szoktunk sparringolni egymás ellen.

Mindig állásból indulunk/kezdünk. Volt már olyan, hogy úgy a tatamiba vertem, hogy nyekkent, alig kapott levegőt, de kaptam már el a nyakát is többször és lekopogtattam. Viszont olyan is volt, hogy Ő sz@rrá rúgta a térdemet, meg olyan is volt, hogy ütés váltás közben hirtelen a semmiből oldalról cipőtalppal úgy pofán rúgott, hogy egyből seggre estem.


Aki hibázik az veszít. Ennyi.


Késes Krisz

2011. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Aczél:Tudom,én is nézem a UFC-t.
2011. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A savate-ban nincs üresjárat,kivárás,folyamatos a mozgás az ütés a rúgás.

Ha van hely,akkor a birkózó nem tud a közelébe kerülni,miközben folyamatosan ütve,rúgva van.

Kézzel meg ugyanolyan jók,mint lábbal,uh közelről is simán lebokszolná.

Szerintem 100 bunyóból kb 70x nyerne a savate-os helyszíntől függetlenül.

Plusz savate-ban van egy rúgásfajta,ami semelyik másik küzdősportban nincs,ezért kevesen ismerik,nem számítanak rá.

Abból bekap egyet a testét nem védő birkózó,akkor vége is van.

Az a neve pique a szúró rúgás.

Félerővel rúgva is azonnali padló.

2011. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves 19:34-es válaszoló!

Gondolod a birkózó nem mozog folyamatosan? Sokan azt hiszik hogy a birkózás az csak abból áll, hogy két vastag nyakú tagbaszakadt karfiolfülű egymást ölelgetve erőlködik és nyomja le a szőnyegre izomból. Na most ez egy baromi nagy tévedés!

A birkózás is állandó mozgás, ugyanis ha egyszer megállsz akkor már el is kaptak, ezért folyamatos mozgás. Mellesleg egy birkózó rugalmasabb és robbanékonyabb egy savate-osnál. Egyébként ismerem az általad említett rúgástechnikát. Savate edző haverom nem tudott rajtam egy

2011. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

...bocsi (valamiért előbb elküldte az írást..)

Na szóval haverom nem tudta rajtam ezt megcsinálni, mert mikor ezt rúgta, lehajolva alulról és oldalról kifordulva elkaptam a támasztólábát, veszélyes rúgás ez igaz, de lehet ellene védekezni, és ellentámadni.

2011. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!