Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy lehetek zsoké? Vannak...

Hogy lehetek zsoké? Vannak Szolnokhoz közeli, erre a célra szánt iskolák?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok ! 2 hete járok lovagolni , már ugrattam is és már vágtázok , mert annyira tehetséges vagyok . Engem és volt magyar bajnok tanít

azt szeretném megkérdezni hogy lehetek zsoké ??


2011. okt. 24. 16:06
 1/8 dirtboy ***** válasza:
ez nem az én területem így nem tudok rá válaszolni de arra kíváncsi lennék hogy miért nem a magyar bajnokot kérdezed erről.
2011. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A területem és tudok rá válaszolni: hülye vagy.

Nem kicsit.

Az, hogy elvitt a ló (vágtában) és nem estél le, nem egyenlő azzal, h "vágtáztam és ugratok".

2 év múlva majd keress meg, ha még 50 kg alatt vagy.

2011. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az a baj, hogy eléggé nehezen hiszem el, hogy két hét után azért ugrattál, mert tehetséges vagy. Én legalább két hónapig jártam lovagolni, mikor az oktatóm rábolintott az én nyafogásom miatt az ugratásra, utána is majd csak jóval később került elő ismét. Másrészt pedig lehet, hogy szimpatikus neked a zsoké szakma, viszont ahhoz nagyon alacsonynak és könnyűnek kell lenned. Nem tudom, mennyi a max határ, de az előttem szóló nem hiszem, hogy nagyon mellélőtt azzal az 50 kilóval. Ettől függetlenül, hogy negyven évesen nem vagy 50 kiló pl, nincs baj, lehetsz még éppen díjugrató vagy díjlovagló, de szerintem ilyen álmokkal várj még addig, amíg nem kéthetes tapasztalat áll majd mögötted.
2011. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a lovaglástudásról, ill. annak hiányáról van szó.

Aki lovagolt csikót, az tudja.

Aki lovagolt telivért, az is tudja.

Aki lovagolt telivér csikót az méginkább.

És aki _galoppon_ lovagolt telivér csikót, na, az tudja a legjobban.

2011. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de ugrattam , igaz hogy nem nagy valamit max 60 cm volt
2011. okt. 25. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Van két tök egyszerű kérésem Hozzád:

1)írd le, hogyan állítjuk meg a lovat

2)írd le, hogyan ugratjuk be vágtába.

2011. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
arra én is kíváncsi vagyok, hogy mért nem az edződ kérdezed (hátha segíthet *valamit), amúgy meg mi az hogy tehetséges vagy? látom nagyképű is, ja és a zsoké *szakmából nem lehet megélni, és elég érdekes egy edződ lehet, hogy 2 hét után miket megnem enged
2011. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is azt mondják,hogy tehetséges vagyok...Kis korom óta kint vagyok galoppon Versenyistállónk van.. 7éve lovagolok... 1éve lovagolok munkába versenylovakat... és fél évig csak trappoltam a lovakat fent mert teljesen más az egész... 6évig angol nyeregbe lovagoltam hosszú kengyellel még ügetni is más munkanyeregbe rövid piglivel... szerintem tanulj meg először normálisan lovagolni aztán gondolkodj ezen a zsokés dolgon...
2011. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!