Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha egy profi Muay Thai-os és...

Ha egy profi Muay Thai-os és egy profi Judos összecsapna ki nyerne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.Én így először az MTs-ra tippelnék.de én is MT-zok,szal elfogult vok a témában.

DE azért megindoklom.A harc állásból indul,ott pedig az MT-s van előnyben,már nem csak azért mert a Judo az talajharc,hanem azért is mert a Judos csak öldreviteleket tanul,semmi védést,vagy rúgásból lábelkapás,stb-t nem tanult,ezért sztem a thai boxos szanaszét rugdalná.De ha elég ügyes,akk sikerülhet elkapnia az MT-s vmielyik végtagját és földhöz vágni,ott pedig már ő van otthon.

Én kb. olyan 70-30%-ra tippelek az MT-s javára.

2011. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én a judoka-ra tippelnék. Egy profi harcos azért csak felvan edzve annyira, hogy ne lehessen egy sima combossal földre küldeni. Meg a Muay Thai-ost szerintem kicsit meglepné amikor a judos lerohanja, nem hiszem hogy letudná védeni. Bár ez nem a küzdősporttól/harcművészettől függ, hanem magától a harcostól. Tehát szerintem a judos, de valójában 50-50.
2011. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Geri1985 ***** válasza:
100%
A Judo nagyon szép küzdősport, nem hiába olimpiai sportág. De! A Judoval ellentétben, a Muay-thai több támadási technikát alkalmaz. Igaz mondhatnánk, hogy a Judo kiegyenlíti az önvédelmi technikáival a támadásokat, de nem hinném hogy így lenne. Én elfogult vagyok szintén mert én is a Muay-thait űzöm jó ideje. Lehet edzett egy Judosnak a lába a rúgásokkal szemben, viszont a Muay- thai harcos főleg a rúgásait használja fegyverként, ami mehet a fejre és a felsőtest bármelyik részére is. A tradícionális Muay-thaiban még ráadásul a könyök is ott van, ami hatalmas "fegyver"! Én azt mondom Muay-thai a nyerő.
2011. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elfogult, mert egyik küzdősportot sem űzöm-e kettő közül. DE! Sajnos a muay thai-nak elég egyszerű támadásai vannak, és a védelme szinte nulla. szerintem egy jó judo-s hamar meg tudná dobni. A földön meg már semmi esélye egy muay thaiosnak. ne feledjétek, a brazil jiu jitsu is a judoból alakult ki, és muay thai mellett ez az egyik legjobb ringsport. A gond csak az, hogy az eredeti anyaghoz képest mind a muay thai, mind a judo nagyon le lett butítva. A judoból kivesztek az állóharc, a muax thaiból pedig a földharc technikák. Viszont, én még mindig azt mondom, hogy ringben egy földharc stílus kedvezőbb. Utcán már kicsit összetettebb.


Én inkább szívesebben megnéznék egy thaiföldi Muay Boran harcos és egy szamuráj Jujutsu mester összecsapását.

Ott bezony kő kövön nem maradna ;)

2011. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Geri1985 ***** válasza:
Azért azzal ellenkeznék, hogy a Muay.thainak nincs védelme.:) Egy harcművészetet se látni amiben nem alakítottak volna ki védelmet. A Muay-thainak elismerem nem kenyere a földharc, de mind távolról(rúgások, térdelések) mind a közelharcban( könyök, amit a mai napig az egyik legvégzetesebb technikaként tartanak számon) nagyon hatékony. Persze ezt csak akkor látja az ember ha űzi magát a sportot. :)
2011. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért nem nyerne önmagába a Judó , mert olyan 70 % ba arra van alapozva , hogy a másik is Judo ruhába van . Anno mikor toltam a legtöbb technika abból állt hogy itt fogd meg a ruhályát csak sajnos a Judo ruha nem a megszokott ruhához hasonlít eleve bírja hogy huzogatják meg nagyon kevesen járnak széthúzott kardigánnal és a Judoba erre is nagyon sok alapozás van Öv megint olyan , hogy egy átlag nadrág szíj alá nehéz benyúlni ha olyan technikát akarsz használni szóval mondom kb egy lábsepréshez is felkell fogni (asszem osotogarinak nevezik már rohadtul régen judoztam szóval ebben nem vagyok biztos ) Van egy két ember aki jól használja pl volt egy ilyen rendezvény , hogy ketrecharchoz kerestek embereket stílusból , fel nem sorolom mikből csak tudom hogy tagja volt egy Judos is és akkor volt az alaptudásuk meg még kicsit tovább képezték őket értelem szerűen ne csak szájukat tátva nézzék , hogy mit csinál a másik és a Judos elég jól teljesített . Nem is úgy esett ki hogy veszített hanem véresre ütötte az ellenfelét kiment és azt mondta neki ez túl véres sport :D szóval biztos , hogy jó a Judo ,de áh kell hozzá tapasztalnia más ágazatokat és én ahogy észre vettem most láttam itt mondta valaki , hogy a profi nem veszi fel a combost ,dehogynem az olyan stílusokba ahol sok fogás van nem nagyon szokták szeretni a rugásokat . Szerintem nem is annyira oktatják őket rá . Haverom pl ügyesebb nálam Aikidos rosszúl nyúlt bele rugásba majdnem eltörte a saját kezét pedig nem rossz tényleg csak , hát nem ehhez szokott
2011. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
am. nem csak a tradicionálisba van oktatják ma is legalább is nálunk igen igaz sparringba nem használhatjuk ,de szerintem ez érthető .
2011. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Tudom, hogy a tradicionálisban van, ezért is említettem a muay boran-t.

Az hogy a judo nagy része a ruhán való fogásra épül, hülyeség. láttam már judost ketrecben félmeztelen boxoló ellen. Jól nyomta a boxos, de amint a földre került, kikapott. Voltam néhány jujutsu edzésen, és nagyon ritkán (1-2 fojtásnál) volt, hogy a ruhára fogtunk rá egy technikánál. Amúgy legtöbbször nyakat vagy a kart ragadtuk meg, de sohasem a ruhát. Meg rúgásnál is elmondták, hogy teljesen más amikor cipőbe rúgunk stb... Szóval nem hiszem, hogy a ruha annyira lényeges lenne.

2011. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Látszik hogy nem judóztál ebből adódóan tudatlanságból írsz . Ketrecharcba ne várj tiszta judót , mert keverten tolják és álló harcba van a ruhák felfogásának 70 százalékosságga földön minek fogná a ruhályát értelemszerüen , kimosni ? Ott folytások szoritások vannak és olyan technikák hogy a test nagyrészét a földön tartsák mert ezt pontozzák judóban .
2011. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg első mondatod az tök értelmetlenség , mert 1 könyököt írtam 2. Nem a tradicionálisba hanem hanem küzdősportként oktatobban azaz a Muay Thaiban !!! . 3. Attól hogy a Muay Borant ismered az nem az ősi Muay Thai igazi eredetét mai napig nem igazán tudják megmondani mivel egy kifejlesztett stílus igazán nem felel meg tökéletesen egyik Muay stílusnak se csak találgatás megy .
2011. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!