Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Capoeira-t mint harcművészetet...

Capoeira-t mint harcművészetet és nem mint táncot hol lehet tanulni? Illetve BP-n van e erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Egyszerűen fantasztikusnak tartom a mozgást, és szerintem brutálisan hatékony is tud lenni, csak az a gondom vele, hogy legtöbb helyen nem ezt a részét erőltetik

2011. nov. 12. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Harci capoeira, Komáromban és azt hiszem Szegeden van még.

A komáromi capoeira edzések igen jók, persze az edzés első 20 percében van itt is gimnasztika, nyújtás, tánc, zene, éneklés tapsolás, de utána jönnek a technika gyakorlások, majd ütő-és rúgópajzsokon történő gyakorlások majd, egy kisebb szabad küzdelmek (ja és nem simogatásról van itt szó!), akik már régebb óta űzik, azok már komolyabban és keményebben is bunyóznak, sparringolnak. Egy edzésen részt vettem én is. Jó volt.

2011. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
...Ja Késes Krisz voltam. :)
2011. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Késes Krisz tudna segíteni, reménykedj, hogy idetéved...
2011. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Na megelőzött XD
2011. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi Krisz!

És nem tudod bp-n hol van hasonló edzés? Sajnos elég húzós lenne komáromba járkállni ezért.

2011. nov. 12. 14:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Pesten? Sehol, sajnos.


Annyit tudsz, csinálni, hogy keresel valami pesti capoeira sulit, mondjuk ezt ( [link]


Ez ugyan csak táncos capoeira, de arra elég, hogy a technikákat elsajátítsd. Persze, legalább 6-8 évig kellene nyomatni.


Mellette pedig kellene tanulni ütés-centrikus stílust is. Például: ökölvívás vagy wing CHUN kung-fu.


Mellette pedig otthon boxzsákon és partneren (edzőtárson), begyakorolni a capoeira edzésen tanult technikákat élesben.


Nagyon sok gyakorlás, és nem kevés idő de összejöhet. Rajtad múlik. Ja és néha néha mondjuk nyáron, mikor nincs suli, el kellene nézni pár komáromi capoeira edzésre.

2011. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja...megint kihagytam a nevemet. XD


Késes Krisz

2011. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez már jobban hangzik, és az ökölvívás az kipipálva ;)

Egy kicsit illuzió romboló, hogy nincs pesten, bár az acbf-esek elég komoly szinten tolják ahogy nézegettem...de azért köszi a választ...

2011. nov. 12. 15:28
 9/12 anonim ***** válasza:

"bár az acbf-esek elég komoly szinten tolják ahogy nézegettem."


Ja, a táncot! :D


Az országban sajnos csak két komoly harci capoeira edzés van, a komáromin brazil mester van, aki igen kemény, Ausztriában is oktat.


Késes Krisz

2011. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Krisz! Szeretnék tőled kérdezni valamit, nem kötekedésből, hanem érdeklődés szinten. Szerinted melyikkel érhetek el (khm) jobb kéztechnikája az ökölvívásnak, egy jól oktatott wing chun-nak? Nem szurkálódom, nem vagyok elfogult, csak érdekelne, hogy relatíve (tudom, hogy nem lehet ilyen egyszerűen párhuzamot vonni) melyiknek venném nagyobb hasznát?


Amúgy jó magam jujitsu-zom, de sokszor gondolkodtam rajta, hogy majd a későbbiekben ki tudom egészíteni az 'atemi'-t egy boxos a wc-s ütéssorozattal.

Előre is kösz, kérdező, neked meg bocsánat az OFF-ért de így is vadászgatnom kell Krissz után, mert ahogy elnézem neki van itt a legtöbb sütnivalója ;)

2011. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!