Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Gyúrás, Protein? Creatin? Bcaa?

Gyúrás, Protein? Creatin? Bcaa?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondoltam elkezdek kondizni.. de láttam a neten

( nem szteroid) Protein,Tömegnövelő,Creatin,Bcaa, szereket, ezek nem vizesitik fel a karokat, csak televan vitaminokkal, savakkal, amik kicsit felgyorsabbitják az izmok növekedését, szerintetek ezek károsak az emberi szervezetre? Ismerösömmel ezen veszekedtünk ő szerite igen.. szerintem nem, semmilyen szuriról nincs szó.



Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 3. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

nem károsak. úgyhogy megnyugtatlak, te nyertél


amúgy nem GYORSABBÍTJÁK fel az izomnövekedést sem, mégpedig azért, mert ez a fogalom nem létezik.

2011. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

nem vizesít,ezek táplálékok

protein más néven fehérje remélem nem kell bemutatni


tömegnövelő ch meg protein főként


kreatin a húsokban is megtalálható plusz az emberi testben is van bőven elraktározva kreatin foszfát


BCAA elágazó láncú aminosav,esszenciális aminosavak /valin,izoleucin,leucin/,az aminosavak pedig a fehérjék építő kövei


ezt olvasd el: [link]


[link]


ezt néz meg: http://www.youtube.com/watch?v=yHnmsrMbqLY

2011. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerősödet kérdezd már meg hogy miért káros a szőlőcukor,a csirkemell, és húsokban (és az emberi szervezetben is, amint már előttem ezt le is írták) megtalálható kreatin.

Teljesen hülyeséget mondtál ezzel az "izomnövekedés"-es maszlaggal, már megbocsáss. Ezek is ugyanolyan élelmiszerek, csak por állagúak, az ezekkel kiegészített táplálkozás fog hozzájárulni a fejlődésedhez.

Értsd: Megveszel egy 6kg-os Volumass 35-öt, iszol naponta 3-4kanállal, és várod hogy majd ettől izmos leszel 1 hónap alatt, ne aggódj, nem fogsz izmos lenni, ha mellette 2db zsíroskenyér az összes táplálékod.

Indulj 2g/testsúlykg fehérjével, és 5g/testsúlykg ch-val. Napi szinten ez a megfelelő tápanyagbevitel, tömegnöveléskor. (Ha majd 1-2 év múlva megreked a fejlődésed, akkor emelj a mennyiségeken, addig nem igen fog, ha betartasz mindent...kaja,pihenés,edzés.)

A vizesedésről annyit,hogy a kreatinok nagyrészben (főleg a tiszta monohidrát) tényleg vizesítenek kicsit, de ez azért van, mert vizet vonz a sejtekhez, ezzel segíti a fehérje beépülését az izmokba.

És természetesen a csirke is csak akkor lehet káros amikor még él,neked "repül", és te megijedsz :)

2011. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor elmondom a másik kérdésem..


Egyik rokonommal vitatkozom, elszeretnék menni kondizni, szeretnék venni, majd tömegnövelőt, bcaa-t később meg kreatint, ő szerinte ez nagyon kárositja a szervezetet,szerintem ez nem dopping, ha nem táplálékkiegészitő! Tudnátok mondani "ellen véleményeket"? Ezekről a szerekről? Köszi

2011. dec. 3. 21:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :DD jólvan, itt csak az volt a kérdés hogy káros-e a táplálékkiegészítő.. :DD ennyi ezek szerintem nem, mert megtalálható az emberi szervezetben is
2011. dec. 3. 21:40
 6/7 dirtboy ***** válasza:

azért ésszel vásárolgass majd tápkieget mert a BCAA nagy baromság lenne,sőt még az elején kreatin sem kell

ha olvasol a témában,tájékozódsz és ésszel csinálod akkor sok pénzt megspórolhatsz magadnak.

2011. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%

GreenTea


Természetesen a rokonodnak van igaza. A BCAA az elágazóláncú aminosavak rövidítése. Na most már eleve ott van, hogy aminoSAV!!! ez bizony nem tesz jót a szervezetnek. Nem véletlenül ajánlják a lúgosítást olyan gyakran, mert enélkül teljesen szétmarná a gyomrod a májad meg az ereidet. Az pedig csak tetőzi a bajt, hogy elágazóláncúak. Ezek a legveszélyesebbek. Valahogy úgy képzeld el őket mikroszkóp alatt, mint a szögesdrótot.

A kreatin szintén nagyon veszélyes, főleg ha rosszul adagolod. Ha túl sok van a szervezetedben, akkor egy idő után felgyülemlik és a vesét illetve a szívet támadja meg. Ezek sajnos nagyon megnövekedhetetlenednek és felrobbanhatnak.

Gondolkodj el rajta, hogy szeretnél-e ilyen drogfogyasztó lenni! Ez nagyon káros.


Ja és amit kihagytam! A legfontosabb!!!!!

A lányoknak nem is tetszik ha egy férfi olyan izmos!

2011. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!