Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik autóverseny-kategóriákb...

Melyik autóverseny-kategóriákban számít a pilóta testsúlya?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, forma 1-nél sokat, rallynál nem számít.

Köszönöm.


2011. dec. 12. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont, h a F-1-nél is számít. Ha könnyebb egy pilóta, akkor esetleg több (plusz) súllyal kell felvértezni az autót, h meglegyen a megfelelő súly induláshoz. Ez lehet az is, h több benzint tud magával vinni.
2011. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, azért írtam, hogy forma 1-nél sokat számít. :)

És rallynál egyáltalán nem?

2011. dec. 12. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom (de azért ne vegyél mérget rá) a rally-ban (WRC és társai) csak az autó önsúlyát figyelik.
2011. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Rallyban nem számít. Mint ahogy a pályaautózásban sem (Lásd WTCC). Viszont ha jól tudom a Go-Kartban is mérik a súlyt.


A Formula 1 már inkább technikai sport, mint autósport. Persze autósport, de már minden a technikáról szól!

2011. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prodomee válasza:
A szabályok szempontjából rallyban nem számít, de nyilván minél kevesebb súly visz az autó, annál jobb.
2013. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az F1-ben biziny számít, mert több/kevesebb ballasztot (gyk: plusz súlyt) visznek, amit nem lehet benzinnel pótolni, mint a laikus bácsi írta.
2013. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4-es a Gokart egy szó :))
2014. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
& ja F1 & más Formaautós sorozatokban,Gokartban számít a súly!(Előző vagyok)
2014. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!