Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen egy thai box edzés...

Milyen egy thai box edzés kezdőknek? Mennyivel más a kéztechnika a box-hoz képest? Budapesten hol tudnám elkezdeni?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok 5 éve boxolom.Szeretnék thai boxra váltani.
2011. dec. 25. 13:04
1 2
 1/11 escrogar ***** válasza:
Nagy előnyben leszel, hogy azt már "nem kell megtanulnod". De alapvetően edzőtől függ, hogy milyen.
2011. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Boxhoz képest rossz. Bár ez edzőtől is függ. A thai box statikus, a kick box mozgékony, dinamikus, azt ajánlanám inkább. De látom budapesti vagy, akkor próbálkozz a savate-vel, boxhoz az illik legjobban szerintem.
2011. dec. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 escrogar ***** válasza:
100%
mi vaaan? mióta statikus a thai-box? mert nincs benne körbepörgő-tarkónrúgás?
2011. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző,te nemtod mit beszélsz.Lehet a kick box dinamikusabb,de az egy szar.Sportosított vicckarate puhányoknak,olyan h kick box lényegében nem is létezik.El sem tudod képzelni,h az mennyire sport.Nem rúghatnak derék alá,ez mi???Nem normális dolog.Ahányszor kick boxolók ellen sparringoltam,mindig minden alkalommal nyertem.Ha beleegyeztek,h lehessen öv alá is rúgni,ők nem tudtak,mert sport.Miaz,h 1 olyan küzdősportot űző nem tud combost rúgni,amiben lehet rúgni?Mert ha 1 boxoló nem tud,az oké.De volt 1 csákó,25 kilóval nehezebb volt mint én,23 éves,és az első belső combosnál összeesett,és nem mondom,h sírt,de kicsordult néhány krokodilkönnycsepp.23 évesen!!!Most jöhetsz azzal,h de csak ők bénák,meg minden,de kesztyűztem én már Debrecenivel,Szegedivel,Pécsivel,Pestivel,Kaposvárival,Győrivel,Sopronival,de még szerbbel és ukránnal is,de mind1ik béna volt.Azt tanítják nekik,h vonalba álljanak,és az első erősebb rugásnál elvesztik az egyensúlyukat,csoda h el nem esnek.A védelmük 0,elhajolgatni próbálnak,de elég fosul csinálják.Össze vissza kapkodnak,és belehajolnak az ütésbe.Ráadásul még térdelni sem tudnak.Fölfelé térdelik a gyomrost a puncifik,fejre meg nem is szoktak,mer nem szabad.Ez Mi?Nem szabad fejre térdelni?Én nem így tudtam.Klincselni nem szoktak,ütni sem tudnak,semmit nem tudnak,max. aero kick boxolni.

Az edzés pedig úgy néz ki elejinte,h szépen nyújtotok,bemelegítetek először,aztán megtanuljátok a küzdőállást,és abban mozogni.Aztán megtanuljátok az alap ütéseket,rúgásokat,és velük párhuzamosan a védéseket.Ez a periódus kb.1 hónapig tart.Aztán jönnek a kombinációk,páros gyakorlatok,térdelések,és ha jó helyen tabuksz,akk a könyökösö.Egy kb. fél év múlva pedig akár sparrinfolhattok is.

2011. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A technikák pedig röviden annyiban különböznek,h nem vonalban állunk,sokkal szűkebb a küzdőállás és az ütések,nem csavarunk bele az első felütésbe,és nem rugózunk állandóan,na de a legfontosabb az,h lehet rúgni és térdelni.
2011. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Esetleg Budapesten tud valaki egy olyan helyet ahol értelme van elkezdeni(ha lehet akkor tapasztalat alapján)!
2011. dec. 25. 21:03
 7/11 escrogar ***** válasza:
Azt hiszem, hogy Bruti (Vedres Krisztián) mostanság a IV. kerületben tart edzést. Őt ajánlom mindenekelőtt. Facebookon szerintem megtalálod.
2011. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Re-Gym központi edzőterme a legjobb aszem.
2011. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 26. 09:10
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Magam is a muay thai-t űzöm állóharcnak, pontosabban űztem, átálltam másra. A kick box sport volt mindig, de már a thai box is az. Ne írd le ennyire, tudnak meglepetést okozni a ringben. És igen, a kick boxer ugrál össze-vissza, sose áll meg, míg a thai boxos lecövekel, emiatt statikusabb, és kiszámíthatóbb is.
2011. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!