Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Volt olyan idő amikor a...

Volt olyan idő amikor a pankráció nem csak színészkedés volt?

Figyelt kérdés
Maradjunk a 20.századnál.

2012. jan. 26. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem igazán.a pankráció eredetileg az volt, amikor a bírkózóverseny előtt színpadiasan elmutogatták a tiltott technikákat. idővel egy kis sztorit is vittek bele, ebből lett a pankráció.
2012. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a pankráció az akrobatika miatt egy kiba.szott veszélyes és igen kemény dolog.

de soha senki nem mondta, hogy egy bunyó így néz ki.

arra ott a box.

2012. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a pankráció a görögök harci technikára volt. hasonlított a mai mma-ra csak ott élesben ment. a modern pankrációnak köze sem volt soha az igazi harchoz.
2012. jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

az ókori görögöknél volt olimpiai versenyszám,sokan meghaltak verseny közben,olyan szinten volt kemény.

de máig élő sportág amúgy.

persze ahhoz soha nem volt köze a mostaninak,mert az egy látványos kaszkadőrsó a magyar elnevezése meg egy fordítási hiba.

2012. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

ezeket amúgy jó tudni!

a kaszkadőrsóban is voltak egyébként végzetes sérülések (ugye főleg rossz eséseknél).

2012. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen azt hallottam hogy a görögöknél volt harapás, fojtogatás, fejelés stb. Csak azt hittem hogy mikor alakult a WWE akkor még élesben ment. De egyébként tényleg nagyon látványos, csak ezt a menedzser elrablást hülyeségnek tartom, meg mikor Kane megveri az igazgatót. Nem ütik meg egymást igazából, de láttam már lesérüléseket, ha el rontják a mozdulatokat.
2012. jan. 27. 13:59
 7/16 anonim ***** válasza:

persze.

én sem vitatom a pankrátorok érdemeit,szeretem is nézni és tény,hogy a legnagyobb sérülésekkel járó sportág.

egyébként amiket írtál harapás meg ilyesmi,tényleg szabályosak voltak a görögöknél,sőt egy 3x olimpiai bajnokról felmaradj feljegyzések szerint,neki az volt a kedvence,hogy a meccs elején eltördelte az ellenfelek ujjait.

a kivert fogak meg szégyennek számítottak,ezért inkább lenyelték:).

itt a mai formája amúgy-

http://www.youtube.com/results?search_query=pankration&oq=pa..

2012. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
sérülés, ha elrontják a mozdulatot. ez még footballistáknál is megesik.
2012. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=eEtOK55Tf6g&feature=related


Jó kis video a pankrációról, de ami az elején van azt nem tudom hogy lehet megjátszani, ráugrik a 135 kg-os Undertaker Mark Henry-re, egy ilyentől nem kel fel az ember.

2012. jan. 28. 08:19
 10/16 anonim ***** válasza:

próbáltál te már tompítás nélkül seggre érkezni?

ne is próbálj. ha minden erő úgy nyelődne el ahogy a videón "látszik" (én persze tudom és látom valamennyire mit kell nézni, tehát nekem nem úgy látszik, 4-5 újranézés után) de akkor a fekvő meghalhatna, az ugró meg egy hétre lesérülhetne.

ellenben ha kézzel kontaktban van a ring kötelével, és ügyesen lecsúszik-leugrik a Henryről, így a 135 kilós impakt nem okoz nagy behatást.

ugyan úgy mozog mint mint minden technikánál csinálják, nem engedi bemenni az erőket a másik testébe.

2012. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!