Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik görkorcsolyát válasszuk?

Melyik görkorcsolyát válasszuk?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk görkorit venni, de nem akarunk több tízezret költeni rá. Kinéztünk néhányat, ezek közül kéne választani, remélem tudtok benne segíteni!


Barátnőmnek ezeket néztük, sorrendben:

1. Powerslide D1 07 woman (Abec 5, alu sín, ez tetszik neki a legjobban, de az eladó azt mondta telefonon, hogy a 08-as nak azért jobb a cipőrésze…)

2. B-Square (1x használt, Abec 5, alu sín)

3. Powerslide D1 08 man (Abec 5, alu sín)



Nekem pedig ezeket, sorrendben:

1. Yashima ubs 017b (Abec 7, alu sín)

2. X fact (Néhányszor használt,citromsárgás, Abec 5, alu sín)

3. X fact (1x használt,pirosas-fekete, Abec 5, alu sín)

4. Roces Münich (Abec 5, műanyag sín, ez tetszik a legjobban, csak ez műanyag sínes,érdemesebb akkor lemondanom valamelyik előzőre ugye?)

5. Roces S202 (Abec 5, alu sín)


Bármilyen segítség, vélemény jól jönne, mert nem nagyon értünk hozzájuk… Előre is köszönöm nektek!


2012. jan. 30. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked mindenképp a Roces S202-t ajánlom ezek közül.
2012. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Barátnődnek pedig egyiket sem... Ha korit akartok venni mindenképp érdemes rászánni legalább 15-20k körüli összeget, tényleg óriási a különbség ha legalább már nem egy műanyag gagyi cipő van rajtad, hanem csak egy sima softboot technológiás...


[link]


Ehhez mondjuk mit szóltok? Abec-9, extrudált alumínium sín, 90mm-es(!) kerekek, jól szellőző félkemény cipő.

Nem épp totális kezdőknek ajánlott, de nagyon gyors és az anyaghasználata teljesen minőségi.

2012. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezen a head-en kívűl tudsz még valamit esetleg? Ezt már néztük és külsőre nem jön be neki se meg nekem se...


A többit felejtsük el? Esetleg nekem is javasolhatsz valami mást ezeken kívűl, ha azt gondolod, hogy van jobb ilyen árkörnyéken.


Ezeknek az a baja, hogy kényelmetlen kemény a cipő?

Köszi a segítséged

2012. jan. 30. 16:08
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem nagyon találok más fajtákat, ezek is ilyen ár körül vannak mint amit említettél, jó nem mindegyik...

Barátnőmnek az első powerslide az 10eFt, csak most akciós, B-Square használtan van 10ezer, újonnan az is 15 fölött lehet szerintem, a Powerslide D1 08 man az meg 15ről akciós most.

Amiket én néztem ott a két használt Xfact van 10körül használtan, újonnan ez is lenne 15-17 szerintem, Yashima az 9000, de képről nem tűnik keménynek, a márkáról nem tudom milyen lehet. A roces münich-re azt írja, hogy az ilyen könnyen felhúzható stb, csak az meg műanyag sínes, fontos, hogy ne az legyen???


15-20 között se találnék most jobbakat szerintem, 20 az már sok is, 15ig még talán elmehetnénk...

2012. jan. 30. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül Roces S202 tűnik a legjobbnak, mindkettőtök számára.


Sajnos nem nagyon ismerem gyakorlatból ezeket a márkákat, nekem mindig is Salomon, Rollerblade, K2 korijaim voltak (a műanyag kacatok után), ezek drágábbak, de biztosan jók. Sajnos előbbi kivonult Magyarországról, másik kettő meg durván drága lett.


Roces korik nagyon jók voltak, pár évvel ezelőtt leszállóágba kerültek, nem tudom, hogy milyenek most. Powerslide meg ilyen-olyan, van köztük rossz is, meg jó is.


Ha kezdők vagytok, akkor amire fontos figyelnetek, az a cipő kényelmessége. Felhúzzátok, és felálltok vele. Ha sikerül kényelmesen állni, nem dől szét a lábatok, akkor ácsorogtok, gurulgattok benne, hogy nem nyom-e sehol. Leguggoltok, amennyire megy, hogy nem szorít-e valahol. (kifelé dőlhet, az nem baj, csak befelé semmiképp! Befelé dőlős korit nem szabad megvenni.)


Bokában legyen szoros, passzentos! Az a legfontosabb, hogy bokában tartson a korcsolya, nem a lábszáratokat, és nem is a lábujjaitokat kell szorítania. Ha csúszkál bokában, akkor pl sarokra jó kis vízhólyagokat lehet összeszedni...


Csapágy kb mindegy milyen, gyártótól függ a minősége, és nem a számozásától. Ha még most vesztek korcsolyát, úgysem tudtok majd olyan eszeveszett gyorsan menni, hogy nektek számítson. A kerék számotokra is fontosabb, de azt lehet cserélni bármikor.


Lehetőleg legyen 80 centis kerék befogadására alkalmas sín. Sokat számít, hogy nem kell erőlködnötök a hajtással (olcsóbb korik nehezebben gurulnak...) Ha műanyag sín, az is jó, leginkább azért használnak alu sínt, mert olcsóbb, és könnyebb... műanyag sínek nem görbülnek, ellentétben az alu sínekkel. Erre ne legyen gondotok.


Jah még egy, amire én még figyelnék, akár kezdők vagytok, akár nem: könnyen guruljon! Tehát megdőlsz egy kicsit, akkor a kori már kezdjen el gurulni, ne kelljen erőlködni.



Szóval összegezve, a cipő legyen kényelmes. Aztán ha majd jön a tudás, a gyakorlat, akkor ti magatok is érezni fogjátok felpróbáláskor, hogy milyen korcsolya a jó nektek, és esetleg rászántok több pénzt :).

(sajnos a jó korcsolyák marha drágák lettek az utóbbi 10 évben :S)


Roces és Powersilde jó választás, ha találni itthon Rollerblade korikat, azt is fel lehet próbálni. Decathlonban kapható Oxelo freeride korik esetleg szóbajöhetnek (jó áron vannak), de azokról aztán tényleg gőzöm sincs :S

2012. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy két bolt van itt a környéken, ahol árulnak korit, egyik a hervis, ott most "téliszezon" miatt nem árulnak... Másik az intersport, ott felpróbáltunk egykét darabot, de két márka volt az egyik a rollerblade, 40ezer alatt nem, másik a cycad vagy mi, ami elvileg az intersport saját máérkája az is jóval 20 fölött volt. Méreteket tudtok ezek alapján meghatárorozni, nekem 45, bnőmnek 40es kell. De sajnos próbálgatni máshol nem tudunk, így csak "látatlanba" tudunk majd venni.

Roces S202 csak 45ös méretben van, sokkal ez a baj, egy, esetleg két adott méret és ennyi.


Mindketten az S202-est mondtátok, miért? Én nem látok különbséget a többi között, azért mert roces? Ha igen akkor miért nem pl a roces münich? Csak azért kérdezem, hogy tisztán lássak :)

40-esben kéne még valami hasonlót keresni...

2012. jan. 30. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Látatlanban annyira nem jó venni... rendeltem egyet külföldről, és az egyik lábamra jó, a másikra nem. Hiába használom ugyanazt a méretet ugyanabból a márkából, más típusra mégsem volt jó :S


Én azért ajánlottam az s202-t, mert nagyobbak a kerekei, újabb modell, és ránézésre jobbnak látszik.

Azért a 45-ös cipőn 76-os kerék nagyon kicsi.


Kicsit körbenéztem, Powerslide fitnesseket jónak mondják, úgyhogy azt is simán választhatjátok barátnődnek.


X-fact korikat Hervisben láttam én is, nagyon nem tetszettek. Valahogy nem bízom bennük.

2012. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ehhez például mit szóltok?


Barátnőmnek: Head X5, vagy pl. Powerslide D2 man

Nekem az s202 nem lesz jó, mert nagyon puha a kereke, 78A-s...

2012. jan. 31. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!