Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szőlőcukor edzés után hizlalha...

Szőlőcukor edzés után hizlalhat? Továbbá 700Ft ért veszem kilóját kapszula formában össze szoktam turmixolni de nem tudom hogy ez is olyan-e mint pl amit a scitec-be lehet venni.

Figyelt kérdés
továbbá hogy mennyit érdemes enni belőle egy nap úgy hallottam hogy ez tömegnövelőnek is szokták használni fehérjével keverve ha én nem rakok hozzá fehérjét akkor nem lesz semmi hatása ?
2012. febr. 21. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Edzés után közvetlenül kell fehérjével, mert együtt fejtik ki a legjobb hatást és közvetlenül edzés után. és ugyanolyan jó az mint a scitec.
2012. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zakathol ***** válasza:

Súlyzós edzés után a szőlőcukor nem hízlal - persze normális keretek között - mivel akkor a szervezetnek szüksége van az izmok lemerült energiaraktárainak - glikogénraktárak - visszatöltésére.


A szőlőcukor egy egyszerű szénhidrát. A tömegnövelők fehérjét és különböző szénhidrátokat tartalmaznak: egyszerűeket - mint a szőlőcukor, maltodextrin, fruktóz - és összetettebbeket - mint a zabpehely.

A szőlőcukorral és fehérjével előállított "házi tömegnövelő" így hatásában teljes mértékig megegyezik a boltban kapható összeállítottakkal. Annyi a különbség, hogy a sok szőlőcukrot nehezen tolerálja a szervezet, ha nem edzés után vagy. Mivel egysszerű cukor, ezért erős inzulinreakciót vált ki a vérben, ami által hosszú távon akár cukorbetegség is kialakulhat. Ennek elkerülése érdekében általában egyszerű cukrot csak edzés után ajánlott fogyasztani. A nap többi részében a szénhidrátszükségletet lassú felszívódású szénhidrátokkal kell megoldani (rizs, zabpehely, teljes kiőrlésű tészták).

2012. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
scitec szőlőcukor? kapszulás szőlőcukor? mindig érnek meglepetések
2012. febr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

És szerinted milyen fehérjével lenne a legideálisabb fogyasztani edzés után?

2012. febr. 22. 10:26
 5/11 A kérdező kommentje:
G'sback elárulom mindenkit érnek meglepetések de te biztos azt hiszed magadról hogy mindent tudsz és kemény vagy !!?
2012. febr. 22. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:
tévedsz én tudom magamról, te viszont azt se tudod mi az a kapszula
2012. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jó igazad van tablettát kellett volna írni és akkor most ez miatt vered a nyálad ...sok értelemre utal
2012. febr. 22. 13:55
 8/11 clint ***** válasza:

a szőlőcukor ugyanolyan mindig semmi különbség a tabletta és a por között de a grammokat nézd, amugy edzés után és reggel fogyaszthatód gyors energiapótlásként nem zsírban raktárózódik iylenkor éheznek a sejtek...

egészben egy kiló a tablettás szölőcukor vagy több kis zsacskó???

2012. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem vertem a nyálam, a fejed viszont kéne a betonba amilyen hülye vagy
2012. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kecskeméten veszem auchanba kimérős annyit veszek amennyit csak akarok nem tom máshol is ilyen-e de jó megoldás mert sokkal olcsóbb
2012. febr. 22. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!