Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Veszélyes lehet-e a bungee...

Veszélyes lehet-e a bungee jumping nagy fokú tériszony esetén?

Figyelt kérdés
Gondolok itt extrém félelemre, mely szívmegállást, túl magas vérnyomástól agyvérzést, szörnyethalást okoz. Az lenne az ideális, ha jól sejteném, hogy így van. Válaszként írom le később, miért.

2012. febr. 22. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát akkor persze, hogy veszélyes.
2012. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"szörnyethalást" :DD


Szerintem eleve aki tériszonyos, azt 6 lóval sem lehetne felvontatni, h leugorjon.


Na, most már érdekel a "miért". :)

2012. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem, akit rá lehet venni arra, hogy megtegye, azaz leugorjon, az biztosan nem fog bele halni.

Csak túl gramatizálja a dolgot, ha ilyeneket mond:D

Ha ugrani akarsz akkor menj, és ne hisztizz!


Akinek viszont nagy fokú tériszonya van, annak meg sem foedúlna a fejében, hogy le kéne ugrania, és tuti, hogy hamarabb nyírna ki bárkit, mint hogy leugorjon.


Szerintem.

2012. febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hacsak nem társul mellé valamiféle szívprobléma, akkor kétlem hogy ezek bekövetkezhetnének.
2012. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyfokú tériszonyom van,máskor még is elgondolkoztam azon,hogy ugorjak e.
2012. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A felsorolt hátulütők ellenére való ugrási ok az igencsak súlyosbodott többféle mentális betegség, elsősorban krónikus depresszió. A kapórajövés azt takarná, hogy akkor nem próbálnék meg újra gyávának módszerrel véget vetni mindennek, mint korábban. Jelenleg nem igazán vagyok fizikailag alkalmas ugrani, továbbá mint ahogy utaltam rá, nem igazán érdekel, ha pont ez miatt balul sül el. Viszont, ha sikerül, nagyon nem ugyanazon emberként térnék vissza. Nem hiszek találkozókban és terápiás baromságokra való járásban. Ez egyfajta iszonyat nagy mérföldkő, egyfajta kiváltása sokkhatás alapú kezelésnek. Biztos sokan baromságnak tartják. Ha ez a belső kényszer le tudja győzni a tériszonyt, vagyis nincs mit vesztenem, és úgy ugrok, úgy az már mutatvány, szerintem. Aztán berezelek lehet, nem tudom még. Akkor elbuktam.
2012. febr. 26. 22:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Röviden: Ha ott hagyom a fogam, az is egy megoldás (nem kérem a fröcsögést), ha nem hagyom, és győztem, az is megoldás.
2012. febr. 26. 22:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kihámozni, de ha jól értem, szembe akarsz nézni a félelmeiddel, de olyan depis vagy, hogy ha megmurdalsz, az sem baj?
2012. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És mi volt az előző gyáva módszer?

Csak mondom, h nem is biztos, hogy belehalnál, sőt, egy lebénulás (még baleset előfordulásánál is) sokkal valószínűbb. Az meg gáz, mert akkor felügyelet alá kerülnél - ápolásod által, még depisebb lennél és még csak szabadon ki sem nyírhatod magad (a módszert magadnak választván).

2012. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

sztem inkább ejtőernyőzést válaszd, sztem a te megoldásodra az egy jobb alternatíva:) csak azzal az a baj h nem ugorhatszu egyedül ha nincs meg a tanfolyamod.


de ott legalább elég sanszos h meghalsz ha nem sikerül az ugrás.

2012. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!