Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A ninjutsunak van valami köze...

A ninjutsunak van valami köze a ninjákhoz?

Figyelt kérdés
értem ez alatt a tradicionális formagyakorlatokat, eszközhatsználatot, történelmük ismeretét.

2012. márc. 8. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A ninjutsu a ninják harcművészete. A ninják tudásanyagát 9 ninjutu iskola őrzi, illetve van még a bujinkan budo taijutsu ami a 9 iskola egyesítése.
2012. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van hely ahol nem hobbiszinten lehet ezt űzni hétköznapi edzés gyanánt, hanem komolyan minden téren képeznek, képezheted magad mint az uchi dashik?
2012. márc. 8. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy akarsz edzeni, mint az uchideshi-k akkor uchideshi-nek kell lenned. Egy ilyen programba belépő a fekete öv szokott lenni, mert ez alatt gyakorlatilag teljesen értelmetlen. Természetesen erre valamelyik stílus központi dojojában van lehetőség (általában Japán, de nem feltétlen), ami igen komoly elkötelezettséget igényel hisz a program alatt a dojoban laksz, ott edzel, végzed el a dojoban szükséges munkát. Igen költséges dolog hónapokra ellátni magadat szóval nem hinném, hogy ezen kéne gondolkodnod úgy, hogy jelenleg nem sok fogalmad van a harcművészetekről és messze nem vagy birtokában az ehhez szükséges alapképességeknek.
2012. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ne jelents ki rólam dolgokat, úgy hogy nem tudsz rólam szinte semmit. tisztában vagyok mi az uchi dashi, feleslegesen írtad le. tisztában vagyok vele hogy milyen anyagi és szellemi körülményt igényel. ezeket a kérdéseket azért tettem fel mert eddig mindig úgy élt bennem a ninjutsu mint a harcművészetek azon ága, amit a gyermeklelkű látványéhes emberek űznek és tartanak fent és minden videó és amit leírtál ezt támasztotta alá. ez inkább egy tradicionális visszaemlékezés mint a bérgyilkosság harcművészete.
2012. márc. 8. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:

"mindig úgy élt bennem a ninjutsu mint a harcművészetek azon ága, amit a gyermeklelkű látványéhes emberek űznek és tartanak fent és minden videó és amit leírtál ezt támasztotta alá. ez inkább egy tradicionális visszaemlékezés mint a bérgyilkosság harcművészete."

És szerintem nem is jársz messze az igazságtól. :)

2012. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor ezért bizonyította alá az amit írtál
2012. márc. 8. 21:39
 7/7 anonim válasza:
Ha komolyan érdekel a ninjutsu, akkor gyere el a Budapesti dojoba (részletekért írj privát üzenetet)
2012. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!