Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészek! Szerintetek...

Harcművészek! Szerintetek ebbe az összeállításba kik nyernének?

Figyelt kérdés

Bruce Lee vs Masutatsu Oyama


Yip Man vs Funakoshi Gichin


Morihei Ueshiba O'Sensei vs Ch'ang Dung Sheng


Jigoro Kano vs Huo Yuan Jia


Mestre Bimba vs Choi Hong Hi


Szerintetek mi lenne az eredmény?



2012. márc. 31. 16:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Oyama. Tudod miért? Mert ő a valóságban is bebizonyította, hogy jó harcos, nemcsak a bemutatókon. A többiek hozzá képest csak mutatványosok voltak.
2012. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Bruce Lee csak mutatványos volt szerinted, te barom? Ne a filmjeiből tájékozódj, eszméletlenül gyors és erős csávó volt. Ueshiba szintén csoda dolgokat művelt, már-már nem is emberi a kategória. Oyama "csak" legyőzött egy bikát, nem egyedüli japánban. Számos jujitsu mester is képes volt rá, maga Oyama is tőlük nyerte az inspirációt.

Folytassam még a sort? Igen jó harcos volt, de a többieket se nagyon kéne alábecsülni. És szerintem mondjuk Bruce Lee feltörölte volna a padlót Oyama-val. Igaz, hogy erős volt, de a mozgása kötött és merev, a kis kínai már háromszor fejbe rúgja, mire felvesz egy zenkutsu dachi-t...

2012. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Aztán ott van még Mestre Bimba a híres capoeira nagymester, aki legyőzött egy híres japán harcművészt aki ju-jutsu mester volt.


Chang Dung Sheng pedig még sohasem kapott ki, több japán judo mestert is legyőzött.

2012. ápr. 3. 22:43
 4/24 anonim ***** válasza:

21:20-as!

Oyama nem csak EGY bikát győzött le, azonkívül emberekkel is megmérkőzött. Ueshibának én egy hitelesen dokumentált meccséről sem tudok, de majd biztos linkel vki forrásokat.

2012. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Bruce Lee szerintem tényleg megverné Oyamát. Oyama ugy a Kyokushin Karate alapítója volt, erős ugyan, de szerintem is kötött a mozgása. Bruce Lee viszont a filmekben nagy mértékben lassítva csinálja a dolgokat, ő nagyon gyors volt, és persze erős. Yip Man nagymestert is befutónak tartom, ő is bizonyította a tudását, és szerintem padlóra küldte volna ellenfelét. Morihei is győzne, amit ő csinált az már legfelső foka a harcművészeteknek. 9 danos Judo mestereket szó szerint mosolyogva vágott földhöz. a másik két párosítást pedig nem ismerem annyira hogy véleményt mondjak.
2012. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Oyama tényleg nemcsak egy bikát győzött le, hanem ötvenet.

Ezenkívül kiállt mindenkivel, aki kihívta őt. Volt, hogy egymás után 300 emberrel küzdött meg, és mintet legyőzte. Egy másik alkalommal pedig 24 órát folyamatosan küzdött.

Bruce Lee hányszor verekedett komoly harcművészekkel?

Mellesleg azt írtam, hogy HOZZÁ KÉPEST mutatványos volt a többi, ha tudnál olvasni "te barom"!

2012. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ja, és Oyama kiállt 60(!) évesen egy nála sokkal nagyobb, és fiatalabb rendőrrel, és egy ütéssel több bordáját eltörte!
2012. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Oyama kikötözött bikáknak ütötte le a szarvait. Ezt a Funakoshi Gichin is megcsinálná meg akármelyik shaolin szerzetes.
2012. ápr. 4. 21:30
 9/24 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nagy tévedésben vagy, élő, nem kikötözött bikákkal küzdött. Olvasd el az életrajzát, egyébként még a jutyubon is van fent egy archív felvétel a bikával való küzdelemről. Persze, olyan is volt, hogy a bika szarvát ütötte le.
2012. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondolsz? Már ne haragudj, de a bika itt le van kötve. Mellesleg ráütött a bikára párszor, de nem ütötte le. Ez az Oyama bikás sztorija amolyan félkamu. Tényleg küzdött bikával aláírom, de nem csapta le.


Bruce Lee 11 ütés/másodperces sebességgel ütött, akkora volt az ütőereje, mint Muhammad Ali-é. Na most ez az ütőerő ugyan valamivel kisebb, mint az Oyama-é, de viszont gyorsabb. Ez az ütőerő nem elegendő arra, hogy egy bika szarvát letörje, de arra bőven elég, hogy kiüsse az Oyama-t. Oyama-nak hiába a nagy ütőereje, a lassú kötött merev mozgásával nem tudna sokat csinálni Lee ellen. Mire ütne egy gyako tsuki-t addigra lee egyszer fejbe rúgja, majd ad egy sorozatot kézzel a fejére ill. a testére.


Kemény szívós ember volt az Oyama, magam is jó harcművésznek tartom. De ez csak a kyo edzésekre járó kölykök képzelődése és téveszméje, hogy Oyama legyőzhetetlen.

2012. ápr. 5. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!