Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A parkourosok hogy csinálják...

Mr mongoose kérdése:

A parkourosok hogy csinálják azt hogy leugranak bizonyos magasságból és a lábuknak megse kotyyan?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
általában nyomnak rollt utána, és avégett a föld valamelyest elnyeli a zuhanás erejét.
2012. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen roll/tompítás/gurulóátfordulás amit ha megfelelő teknikával csinálsz akkor lábad szinte meg sem érzi azt az ütést ami a leérkezéskor keletkezik!
2012. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
már olyan sokat gyakoroltak, hogy ez meg se kottyan nekik, mert már megszokták a fájdalmat
2012. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
elég nagy marhaság amit az előző ír.
2012. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy marhaság...már több mint egy éve ugrálok le tetőkről stb...és nem megszoktam a fájdalmat...miután megtanultam rollozni nem is éreztem fájdalmat mert tompítottam...egyszerü az elmélete és a kivitelezése is...
2012. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Chruser ***** válasza:

Ez több különböző dolog miatt van.

Egyrészt: ha rendesen be van melegítve a tested, egy normál 1-2 méteres magasságtól neked sem lesz semmi bajod, persze ha csak normálisan érkezel, nem kell még roll se.

Másrészt: egy "parkouros" teste olyan mint egy sportolóé, tehát erős és izmos lábak, biztos tartás, stb. Akik már több éve csinálják, a testük megerősödött, hozzászokott a parkourhoz.

Harmadrészt: mint ahogy az előttem lévők is említették, van egy bizonyos technika, a roll, ami a becsapódáskor keletkezett energiát csökkenti és eláramoltatja a testben, mivel konkrétan olyan, mintha elesnél földet éréskor, csak éppen a hátadon gurulsz végig, ezáltal megóvod a lábaidat és a tested többi részét a becsapódás erejétől.

2012. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sokat kell hozzá edzeni, de amúgy amikor leérkezel a földre akkor hajlítsd be a térded, és akkor nem lesz gond!:) 13/L
2012. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A láb hajlítása illetve a gurulás csillapítja, sőt, elnyeli az ütést amit a láb kapna.
2013. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!