Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha 5 ember támadja meg az...

Ha 5 ember támadja meg az embert, mennyire reális a védekezés, ha az ember harcművész?

Figyelt kérdés

Egyik barátom Thai boxos. Nyáron (tehát nem agyonöltözve téli kabátban) támadott rá 5 ember, ezek rablók voltak 25 körüli srácok és az áldozat is kb annyi. A barátom védekezett, lerántott egyet a nyakánál fogva a földre és rátérdelt, de a másik leütötte baseball ütővel. Kirabolták és megúszta egy maradandó alvászavarral és néha egy kis hallucinációval.


Végül azt mondta, hogy sem karatés, sem pedig semmilyen küzdősportot űző ember nem lenne képes 5 támadóval elbánni. Mellesleg ő farmerban volt és így nem tudott fejre rúgni, amit én tanácsoltam neki így utólag.


Mennyire volt reális a harc ? a Thai box ennyit érne az élebne ? A karatés vagy kungfus töbet tudna tenni? Végül ilyenkor mit csináljunk ? Ma a barátom egy késsel jár az utcán.


2012. máj. 30. 20:50
 1/9 medve5 ***** válasza:
31%
Akármilyen küzdősportot űzhetsz,akkor sem érsz SEMMIT 5 emberrel szemben.Ilyenkor egy megoldás van:fuss.....
2012. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lerántott egyet súlyos hiba ilyenkor ütni kell fejre és rúgni.Ha egyet ki tudsz ütni az már csak négy.
2012. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam, hogynem szabad legugolni, mert leütik. De ő azt mondta hogy így az ellenség elretten és hogy úgyis leüti a maradék 4 merthogy kőrbeállják őt.
2012. máj. 30. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz védekezni ez ellen,akármit is csinál a megtámadott.Alapvetően ha fegyverrel támadnak rá az

emberre,és neki nincs tapasztalata ezen a téren,ak-

kor nem fogja tudni,mit is kell ilyenkor csinálni.

Fegyver ellen meg hatékonyan fegyverrel lehet védekez-

ni.A másik fontos dolog meg a mentális tényezők,hogy mi-

lyen lelki és fizikai állapotban van a megtámadott(fáradt,ideges,túlhajszolt stb.),azt meg nem szabad megvárni hogy körbeállják,vagy valaki mögé kerüljön(persze ezt mondani könnyű,a valóságban nem biztos hogy észreveszed).Legjobb persze elkerülni,ha nem lehet,akkor taktikailag a legkedvezőbb helyzetbe kerülni,a nálad lévő esetleges fegyverként használható eszközöket előkészíteni (esetleg gázspré,de pl. egy vizespalack is hasznos lehet vagy akármilyen improvizatív eszköz)és használni..Nagyon hasznos tud az lenni,ha az illető olyan edzésben jártas,ahol gyakorolják,hogyan kell mozogni több támadó ellen(az,hogy csak eggyel foglalkozok,leviszem földre pl.,nagy hiba).Persze stresszhelyzetben az ilyen dolgokat nagyon nehéz mérlegelni és jelentősen csökkennek a begyakorolt készségek.Persze ez csak az én véleményem.

2012. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen harcművész vagy, mióta csinálod...

Szerintem ha Buakaw, a Muay Thai-os lerúg egy combost valami utcai rablónak összesírja magát. A többi ettől megilyedhet, de bele is szaladhat ütésbe. Nagyon nehéz több ember ellen.

2012. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

régebben kellett volna késsel járnia.

5 ember ellen azért nagyon húzós.

a tb meg a párbaj szituációkra készít fel 1vs1 harcra,nem önvédelemre és nem több ember elleni védekezésre.

egyébként meg ahogy leírod nem is alkalmazta,hanem olyasmit tett,amihez nem ért elvileg,földre vitel és a földön biztosította az egyiket.

ez meg már valami intézkedés technikai valami,nem tb.

mondjuk ha nyomta volna rendesen a tb-ot,5 ember akkor is leveri,főleg ha fegyveres volt az egyik,uh csak idő kérdése lett volna akkor is.

2012. máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tökönrúgásra kellet volna menni szerintem.Ilyen helyzetben villámgyorsan kell mozogni,vigyázni,hogy ne álljanak körbe.Ahhoz,hogy 5 emberrel elbírj,komoly kondíció és harcművèszeti tapasztalat szükséges.
2012. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Medve5 Ez egyáltalán nem igaz. Igenis vannak emberek akik 5 emberrel is el tudnak bánni. Az edzőm ( 4 dan-os Kyokushin Karate-s !!50!! éves) és egy kocsmában van "biztonsági őrként. Egyszer láttam hogy 4 embert intézett el.
2012. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jah holtrészegeket nem nehéz összeverni...

Amúgy, a barátod nagy barom lehet, fel kellett volna mérnie az esélyeit és nem észnélkül elkezdeni... Vannak olyan stílusok amikkel lehetséges megvédeni magad, ne feledd egy kés, vagy fegyver csak annyira veszélyes, mint a használója... Nem tudom, jiu-jitsu, kézi tusa, krav-maga, ezekkel képes lehet egy mester megvédeni magát, de tudom ajánlani a 100m futást is... De ha 3 vagy több ember támad még, nyugodt szívvel lelőheted, még eljárást sem indítanak ellened, ha egy csoport támad rád...

2012. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!