Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mitől lehet az, hogy ha...

Mitől lehet az, hogy ha ismétlésszámot növelek akkor csak a köv.1-2edzésnél érzem hogy megdolgoztatom az izmaimat?

Figyelt kérdés
persze ez nem jelenti azt hogy nem fáradok el mert elfáradok csak éppen nem érzem azt h az izmaim dolgoznának.
2012. jún. 23. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem csökkented le túlságosan a súlyt?

Nekem is ritkán sikerül jól a magas ismétlésszámú edzés, nem is szoktam 15 20 ismétléseket csinálni csak néha vetkőző sorozatokban, vagy 21ezni. Mozdulat belassítása, félismétlések stb. Akkor jó ilyesmit használni ha számítasz rá hogy másképp nem tudod úgy megdolgoztatni az izmaidat mint máskor. Egyébként pedig a magas ismétlésszámú edzéseket szerintem nem kell állandósítani, kivéve persze ha valakinek pont ez jön be, fájnak az ízületei vagy hasonló.

A magasabb ismétlésszámhoz több kitartás kell, nehezebb vele bukásig edzeni. Sok embert látok amúgy akik magasabb ismétlésszámnál nem figyelnek annyira a szabályosságra vagy a lassú negatív szakaszra, hajlamosabbak lendületből csinálni. Lehet amúgy lendületesen is csinálni a gyakorlatokat, annak aki jól érzi úgyis és tudja biztonságosan kivitelezni. De sok kezdőnél meg pont ez a probléma. Csak elmélkedek, én sem vagyok testépítő. Próbálgasd, variáld.

2012. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!